شمخانی: اجازه نمی دهیم برخی کشورها روابط ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهند

روابط-ایران-و-پاکستان

شمخانی: اجازه نمی دهیم برخی کشورها روابط ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهند

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها، روابط تهران – اسلام آباد را تحت تاثیر قرار دهند.

 

 علی شمخانی ظهر یکشنبه در دیدار سپهبد ناصر خان جنجوعا مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان با یادآوری روابط تاریخی و تمدنی و همچنین اشتراکات فراوان فرهنگی و مذهبی میان دو کشور بر اهمیت گسترش مناسبات و همکاری ها دو جانبه در زمینه های مختلف و به ویژه مقابله با تهدیدات مشترک تاکید کرد.

وی افزود: فعال کردن ساختارهای همکاری دوجانبه و طراحی ساز وکارهای مشترک، متناسب با تغییر مولفه های تهدید از جمله اقدامات فوری است که باید از سوی دستگاه های ذیربط در دو کشور مورد اهتمام جدی قرار گیرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا که موجب افزایش ناامنی و بی ثباتی در جهان می شود، خاطرنشان کرد: سیاست مزورانه، دوگانه و اختلاف افکنانه آمریکا در قبال کشورهای اسلامی از جمله ایران و پاکستان ایجاب می کند تا ضمن هوشیاری و تمهید اقدامات بازدارنده، همکاری میان کشورهای اسلامی علیه آمریکا گسترش یابد.
شمخانی یادآور شد: پرداختن به مسئله فلسطین به عنوان اولویت اصلی جهان اسلام یک ضرورت است و ائتلاف هایی که با هزینه کشورهای اسلامی ایجاد شده بایستی معطوف به تحقق آرمان آزادی قدس شریف باشد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی همچنین بر ضرورت به کارگیری فرصت های متعدد همکاری میان دو کشور به ویژه در مسیر حل موضوعات مرتبط با جهان اسلام از جمله رفع محاصره مردم یمن تاکید کرد و افزود: حمایت از انجام گفت وگوهای سیاسی میان یمنی ها و پایان بمباران و محاصره این کشور و امدادرسانی فوری به مردم خواست کشورهای اسلامی و جامعه جهانی است.
شمخانی حفظ و صیانت از امنیت پایدار در مرزها و انجام اقدامات مشترک در موضوعاتی مانند مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، قاچاق انسان و سلاح و مبارزه با اشرار را ضروری دانست و گفت: اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها ، روابط میان دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند.

 ایران به عنوان کشوری باثبات و مقتدر جایگاه موثری در تحولات منطقه شرق آسیا دارد
ناصرخان جنجوعا مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم هوشیاری کشورهای اسلامی در برابر توطئه های خارجی که با هدف افزایش نزاع میان مسلمانان و کشورهای اسلامی دنبال می شود، تصریح کرد؛ پاکستان همکاری های امنیتی و اقتصادی خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش خواهد داد.
وی به جایگاه موثر ایران به عنوان کشوری امن، باثبات و مقتدر درمنطقه شرق آسیا اشاره کرد و اظهار داشت: اسلام آباد از زمینه های جدیدی که برای توسعه همکاری های مشترک اقتصادی، تجاری و بازرگانی فراهم شده استقبال می کند و بر تلاش مشترک برای به فعلیت رساندن گامهای جدید در همکاریهای فی مابین تاکید دارد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram شمخانی: اجازه نمی دهیم برخی کشورها روابط ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهندinstagram شمخانی: اجازه نمی دهیم برخی کشورها روابط ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهند
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android شمخانی: اجازه نمی دهیم برخی کشورها روابط ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهند

منبع : پایگاه خبری دولت

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز