آمار خیره کننده رشد مالیات بر واردات طی ۱۱ سال

رشد-مالیات-بر-واردات-طی

آمار خیره کننده رشد مالیات بر واردات طی ۱۱ سال + جدول

 

با مطالعه آمار تحقق رشد مالیات بر واردات طی سالهای ۸۴ تا ۹۵ به عدد و ارقام قابل تاملی می رسیم . اما آیا می توان این عدد و ارقام را برای بودجه سال آینده هم پیش بینی کرد؟ برای پاسخ به این سوال، گزارش را بخوانید.
 

 سید علی میری؛ با مطالعه آمار تحقق رشد مالیات بر واردات طی سالهای ۸۴ تا ۹۵ به عدد و ارقام قابل تاملی می رسیم . اما آیا می توان این عدد و ارقام را برای بودجه سال آینده هم پیش بینی کرد؟ با نگاهی به روند تحقق مالیات بر واردات در قوانین بودجه سال‌های گذشته می توان به پاسخ سوالاتی از این دست رسید.

معنی مالیات بر واردات چیست؟

منظور از مالیات بر واردات در بودجه‌های سنواتی، کل حقوق ورودی ریالی دریافت شده از کالاهای وارداتی است که معمولاً شامل حقوق ورودی اخذ شده از خودروی سواری، سایر کالاها و حقوق ورودی دستگاه‌های اجرایی و ماشین‌آلات و نظایر آن است.عملکرد درآمد مالیات بر واردات در قوانین بودجه سنواتی طی سال‌های متمادی بیانگر این واقعیت است که هرگاه رقم درآمدی مالیات بر واردات واقع‌بینانه و متناسب با عملکرد سال جاری و با توجه به شرایط و مقتضیات کشور پیش‌بینی شده است درصد تحقق درآمدها افزایش یافته و هر زمان که رقم فوق بدون در نظر گرفتن شرایط واقعی اقتصاد کشور در نظر گرفته شده است، منجر به عدم تحقق درآمدها طی سال آتی شده است.
آنطور که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در جدیدترین گزارش خود منتشر کرده است، رشد ۵۱٫۷ درصدی رقم مصوب مالیات بر واردات در قانون بودجه سال ۱۳۸۵ یا رشد ۵۲٫۶ درصدی آن در قانون بودجه سال ۱۳۸۹ موجب شد که تنها ۶۹٫۲۳ و ۷۶٫۳۶ درصد از درآمد پیش‌بینی شده محقق شود. ازسوی دیگر افزایش ۷٫۳۳ درصدی مالیات بر واردات در قانون بودجه سال ۱۳۹۳ منجر به عملکرد ۱۲۲٫۳ درصدی درآمد پیش‌بینی شده گردید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram آمار خیره کننده رشد مالیات بر واردات طی ۱۱ سالinstagram آمار خیره کننده رشد مالیات بر واردات طی ۱۱ سال
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android آمار خیره کننده رشد مالیات بر واردات طی ۱۱ سال

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز