رئیس کل دادگستری استان کرمان: امسال بیش از ۸۰۰ رای مجازات جایگزین حبس در کرمان صادر شد

رئیس-کل-دادگستری-استان-کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان

امسال بیش از ۸۰۰ رای مجازات جایگزین حبس در کرمان صادر شد

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در راستای سیاست های کاهش جمعیت کیفری زندان ها ، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۸۰۰ مورد رای مجازات جایگزین حبس توسط قضات استان کرمان صادر شده است. 

به گزارش دادگستری استان کرمان، یدالله موحد افزود: طی یازده ماهه گذشته ۴۸۱ مورد رای جایگزین حبس با موضوع الزام به خدمات عمومی رایگان، ۲۷۳ مورد جزای نقدی و ۸۷ مورد رای با عنوان دوره مراقبت صادر شده است.

این مقام قضایی در پاسخ به این سوال که مجازات های جایگزین حبس برای چه کسانی اعمال می شود،گفت: افرادی که به مجازات های جایگزین حبس و خدمات عام المنفعه از سوی دادگاه محکوم می شوند در ابتدا روحیه جامعه پذیری آنها مورد ارزیابی قرار می گیرد و اگر آمادگی و شرایط ارائه خدمات عمومی در آنها احراز شد، حکم قانونی در این زمینه صادر می شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تلاش بر این است که در مجازات های حبس کوتاه مدت و به ویژه در جرائم غیرعمدی وجرائمی که تبعات سوء امنیتی آن چنانی ندارد افراد بجای محکوم شدن به زندان به ارائه خدمات عام المنفعه محکوم شوند.

موحد افزود: عمل به ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی منجر به کاهش هزینه های ناشی از مجازات حبس و همچنین کاهش آسیب های روحی وروانی به محکومین می شود.

وی اظهار کرد: احکام بسیار جالب و متعددی در حوزه مجازات های جایگزین حبس از سوی قضات استان در زمینه های مختلف آموزشی، ورزشی، محیط زیست، بهداشت و منابع طبیعی صادر شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram رئیس کل دادگستری استان کرمان: امسال بیش از ۸۰۰ رای مجازات جایگزین حبس در کرمان صادر شدinstagram رئیس کل دادگستری استان کرمان: امسال بیش از ۸۰۰ رای مجازات جایگزین حبس در کرمان صادر شد

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android رئیس کل دادگستری استان کرمان: امسال بیش از ۸۰۰ رای مجازات جایگزین حبس در کرمان صادر شد

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز