رئیس قوه قضائیه در انتظار ارائه گزارش وضعیت زندان‌ها

رئیس-قوه-قضائیه

رئیس قوه قضائیه در انتظار ارائه گزارش وضعیت زندان‌ها

نتیجه بازدید مقامات قضائی از زندان ها به رئیس قوه قضائیه خبر داده خواهد شد.

طی انتقاد هایی که تعدادی از از زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ نسبت به عدم بازدید مسئولان قضائی از وضعیت زندانیان این ندامتگاه داشتند و این که چرا بازدید های مناسب و مستمری از این زندان در رابطه با پیگیری وضعیت زندانیان به خصوص زندانیان مالی انجام نمی شود.

اصغر جهانگیری گفت : جزء معدود دستگاه هایی هستیم که بیشترین بازدید را در طول سال داریم و مقامات و دستگاه های زیرمجموعه سازمان زندان ها از جمله مسئولان مرتبط با حفاظت غیره مسائل مختلف زندان را نظارت کرده و گزارش می دهند.

به گفته وی :علاوه بر مسئولان سازمان زندانها، مقامات قضایی هم از بندهای مختلف بازدید می کنند.

رئیس سازمان زندانها  گفت: گزارش های این مقامات را هر سه ماه یکبار به محضر رئیس قوه قضائیه تقدیم می کنیم تا گزارشات بازدید مقامات را در جریان باشند.

جهانگیر از بررسی وضعیت تمامی بندهای زندان ها خبر داد و گفت: در بازدیدها مسائل مختلف قضائی و سایر موارد زندانیان پیگیری می شود.

وی افزود: علاوه بر اینها مسائل حقوق شهروندی را هم نهادهای حقوق شهروندی که در مجموعه قوه قضائیه و دادگستری ها هستند به صورت مرتب نظارت داشته و بازدید می کنند.

رییس سازمان زندانها از بررسی انتقادات خبر داد و گفت: اگر کسی مدعی باشد بازدید صورت نمی گیرد؛ این بی انصافی است چرا که از همه زندان ها و بندها بازدید انجام می شود و اگر کسی معترض است که بازدیدی انجام نمی شود حتما این را پیگیری می‌ کنیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : قوه قضائیه

افزودن یک دیدگاه