دیدار نوروزی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با خانواده معظم شهدای استان

دیدار-نوروزی-رئیس-کل-دادگستری-خراسان

دیدار نوروزی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با خانواده معظم شهدای استان

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی همزمان با آغاز سال نو، با تعدادی از خانواده های معظم شهدای استان دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری با تبریک سال جدید، هدف از این دیدار های معنوی را تجدید بیعت با آرمانهای امام (ره)، شهدای گرانقدر همچنین ارج نهادن به مقام خانواده معزز شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان علیه ایران از آغاز انقلاب تا کنون اظهار کرد: در دورذان دفاع مقدس، کشور در تامین جزیی ترین امکانات نیز با مشکل مواجه بود و این امکانات باید با چند واسطه از کشورهای دیگر تهیه می شد، در حالیکه دشمن از نظر نظامی از ما پیشرفته تر و از کمک های مالی، نظامی و اطلاعاتی دیگر کشورها بهره مند بود.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری با بیان اینکه پیروزی دوران دفاع مقدس طبق وعده خداوند متعال در قرآن، به برکت ایثار و فداکاری رزمندگان، جانبازان و شهدای عزیز بدست آمد، به رشادت ها و دلیرمردی های شهدا و ایثارگران طی دوران جنگ اشاره کرد و گفت: ملت ایران تا ابد مدیون شهدای عزیزی است که باتقوای الهی از خود گذشتند و با بصیرت و علم به آغوش شهادت رفتند.

وی خانواده های شهدا و جانبازان را پیشگام در اجرای فرامین الهی و حفظ ارزشهای اسلامی دانست و با مهم خواندن نقش خانواده شهدا به خصوص همسران و مادران شهدا، افزود: شهدا به واسطه دلگرمی و آرامشی که نسبت به خانواده خود داشتند راهی جبهه ها شدند؛ که اگر فداکاری و احساس مسئولیت این مادران و همسران شهید نبود، شهدا و ایثارگران چگونه می توانستند در جبهه حق علیه باطل مبارزه کنند.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی از صبر و بردباری خانواده شهدا به عنوان جهاد یاد کرد و افزود: خانواده های شهدا مایه افتخار مردم و مسئولان، میراث گران سنگ انقلاب اسلامی و سرمایه های معنوی کشور هستند و خدمت به آنها افتخاری بسیار بزرگ است.

این مقام قضایی، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را از بهترین مروجان فرهنگ ناب ایثار و شهادت دانست و گفت: دیدار با خانواده های محترم شاهد و جانبازان عزیز وظیفه همیشگی مسئولین و کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری با تاکید بر لزوم ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده، تصریح کرد: وظیفه مردم و مسئولین صیانت و حراست از خون شهدا، ادامه راه و آرمانهای شهیدان و شناساندن همه جانبه آنان به نسل های آینده است؛ چراکه نسل جدید باید بداند آسایش  و امنیت امروز او مرهون همین فرهنگ است.

وی با اشاره به بصیرت و وفاداری مردم در حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی گفت: با وجود گرانی ها، تشدید تحریم ها و سایر مشکلاتی که در زندگی مردم وجود دارد، مردم با بصیرت و فهیم پای نظام و انقلاب ایستاده اند و حضور بی سابقه و باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال 1396 نیز نشانه همین وفاداری است.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری در پایان ابراز امیدواری کرد که در سال جدید مسئولین گام های بزرگتر و بیشتری برای رفع مشکلات مردم بردارند.

شایان ذکر است قبل از دیدار با خانواده معظم شهدا، رئیس کل دادگستری استان در راس هیاتی متشکل از معاونین خود و دادستان مرکز استان ، با حضور در گلزار شهدای شهرستان بجنورد، از مقام شامخ شهدای گمنام، مدافعین حرم، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجلیل کرد.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram دیدار نوروزی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با خانواده معظم شهدای استانinstagram دیدار نوروزی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با خانواده معظم شهدای استان

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android دیدار نوروزی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با خانواده معظم شهدای استان

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

افزودن یک دیدگاه