ظریف در جلسه مشورتی با اتحادیه اروپا بر خطوط قرمز ایران تاکید می‌کند/ جریان قدرت در جهان تغییر کرده

ظریف در جلسه مشورتی با اتحادیه اروپا بر خطوط قرمز ایران تاکید می‌کند/ جریان قدرت در جهان تغییر کرده

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه ایران نگران خروج آمریکا از برجام نیست، گفت: ظریف در جلسه مشورتی با سه عضو اتحادیه اروپا درباره برجام بر خطوط قرمز ایران تاکید خواهد کرد.

ابوالفضل حسن بیکی در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر برگزاری جلسه مشورتی ایران و سه عضو اتحادیه اروپا درباره برجام، گفت: در سند برجام راهکار مقابله با خلف وعده هر یک از اعضای ۵+۱ و ایران پیش‌بینی شده است، بنابراین در صورت بروز تخلف یا انحراف از تعهدات یک طرف، سایر اعضا نسبت به آن می‌توانند مقابله به مثل کرده یا طرف مذکور را در مسیر درست هدایت کنند.

آژانس بارها بر عملکرد صحیح ایران در برجام صحه گذاشته است

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی به تمامی تعهدات خود عمل کرده و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها بر عملکرد صحیح ایران صحه گذاشته است، لذا آمریکایی‌ها و سایر طرف‌های ۵+۱ نتوانستند بهانه‌تراشی کنند اما آمریکا بعد از روی کار آمدن ترامپ به دنبال افزایش فشارهای بین‌المللی به ایران است.

وی با یادآوری سیاست‌های دوگانه در ایالات متحده آمریکا، افزود: آمریکایی‌ها خواهان افزایش فشار به ایران در راستای اهداف خودشان هستند، حال آنکه جمهوری اسلامی بر مواضع به حق خود پافشاری می‌کند، بنابراین هیچ اجماعی علیه جمهوری اسلامی ایران شکل  نمی‌ گیرد البته سلسله تحریم‌ها علیه ایران از آغاز انقلاب تاکنون هم تهدیدی برای ما محسوب نشده است.

خروج آمریکا از برجام به نفع ایران است

حسن‌بیکی با بیان اینکه جمهوری اسلامی اقدامات قانونی و بر اساس مُر قانون عمل کرده است، گفت: با این وجود جمهوری اسلامی از خروج آمریکا از برجام متضرر نخواهد شد ضمن آنکه رفع محدودیت‌های هسته‌ای به نفع ما خواهد بود. از سوی دیگر اروپایی‌ها و چین و روسیه با توجه به شناخت خود نسبت به جمهوری اسلامی بهتر است آمریکا را مهار کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: آمریکایی‌ها ضمن آنکه اروپایی‌ها را تهدید و مجبور به عدم انعقاد قرارداد با جمهوری اسلامی ایران کردند، نگران کنترل ایران بعد از خروج خود از برجام هستند، اروپایی‌ها نیز نگران تغییر پول رایج دنیا هستند. از این رو در تلاشند اقداماتی را انجام دهند تا ضمن حفظ نزدیکی با آمریکا، منافع خود را از دست ندهند.

در صورتی که آمریکا برجام را پاره کند، آن را آتش خواهیم زد

وی تصریح کرد: در صورتی که آمریکا برجام را پاره کند، بنا به گفته رهبر معظم انقلاب ما آن را آتش خواهیم زد، زیرا صحنه بین‌الملل چند قطبی شده و ایران هم در منطقه به عنوان قدرت اول شناخته شده است، کما اینکه جریان قدرت در جهان تغییر کرده و خاورمیانه نیز از قدرت بالایی برخوردار شده است.

جمهوری اسلامی از گردنه‌های خطرناک عبور کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: محمدجواد ظریف نیز بر اساس وظایف ذاتی خود در جلسه مشورتی با کشورهای اروپایی بر خطوط قرمز ایران تاکید خواهد کرد، البته جمهوری اسلامی از گردنه‌های خطرناک عبور کرده لذا ملاحظه ترامپ و آمریکا را نخواهد کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت این روزهای برجام، گفت: باتوجه به سیاست‌های مخرب ایالات متحده جلسه مشورتی بین ایران و سه عضو اتحادیه اروپا درمورد برجام برگزار خواهد شد.

۱۰:۵۴:۱۴

۰۱/۰۹/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram ظریف در جلسه مشورتی با اتحادیه اروپا بر خطوط قرمز ایران تاکید می‌کند/ جریان قدرت در جهان تغییر کردهinstagram ظریف در جلسه مشورتی با اتحادیه اروپا بر خطوط قرمز ایران تاکید می‌کند/ جریان قدرت در جهان تغییر کرده
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android ظریف در جلسه مشورتی با اتحادیه اروپا بر خطوط قرمز ایران تاکید می‌کند/ جریان قدرت در جهان تغییر کرده

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز