وکیل آنلاین

«خاشقچی» همه ما هستیم

نویسنده-مصری

«خاشقچی» همه ما هستیم

نویسنده مصری  ضمن محکوم کردن قتل ‘جمال خاشقچی’در داخل کنسولگری عربستان در استانبول گفت: سرکوب صاحبان افکار آزاد، سیاست دائمی برخی کشورهای عربی است.

 هویدی‘ امروز دوشنبه با بیان این مطلب که ‘ما همگی خاشقچی هستیم وآنها همگی ابن سلمان’ ( محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ) افزود: آنچه برای خاشقچی رخ داد بسیار تکان دهنده بود اما غافلگیرکننده نبود وتعجبی نداشت، زیرا این رویکرد رایج در بسیاری از کشورهای عربی است.

وی در توییتی نوشت: آنچه برای خاشقچی رخ داد ما را از تروریسم گروه ها به تروریسم سازمان ها و دولت ها انتقال داد و من گمان می کنم که ما همگی خاشقچی و آنها همگی بن سلمان هستند.

‘هویدی’ تاکید کرد : مساله خاشقچی پس از اینکه تحت الشعاع رسانه های غربی قرار گرفت به یک مساله بین المللی تبدیل شد. 

وی پیش از این نیز گفته بود، قتل حاشقچی دارای عواقب فجیعی برای جهان عرب است.

‘هویدی’ همچنین افزود: کشته شدن خاشقچی شکاف در میان طرفداران ‘محمد بن سلمان’ ولیعهد سعودی ایجاد خواهد کرد و در صورت برکناری وی، این امر برای دیگر شاهزادگان منطقه نیز بحران آفرین خواهد شد.

ریاض شنبه گذشته پس از 18 روز سکوت با اعتراف به قتل خاشقچی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول بر اثر مشاجره لفظی، از توقیف 18 مقام سعودی و بازجویی از آنها خبر داد. تاکنون اثری از جسد خاشقچی بدست نیامده است . 

‘خاشقچی’ روزنامه نگار منتقد آل سعود که در روز 2 اکتبر (10 مهر) برای طی مراحل ثبت ازدواج با ‘خدیجه چنگیز’ نامزد ترکیه ای خود، به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرده بود، پس از ورود به کنسولگری ناپدید شد و از آن محل خارج نشد.

رژیم آل سعود پس از 18 روز انکار، در پی فشارهای بین المللی با صدور بیانیه ای به قتل او در ساختمان کنسولگری عربستان اعتراف کرد و مدعی کشته شدن خاشقچی در پی یک مشاجره شد. 

طبق گزارش های ترکیه و نهادهای بین المللی، مدارک و شواهد نشان می دهد که 15 مامور از نزدیکان بن سلمان که از طرف او به استانبول اعزام شده بودند، عامل قتل خاشقچی هستند . 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز