وکیل آنلاین

حکم تعدادی از متهمان حوادث دی ۹۶ مشخص شد

دادگاه

حکم تعدادی از متهمان حوادث دی 96 مشخص شد

شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اراک چهار تن از متهمان حوادث دی سال 1396 را در شهرستان شاندیز استان مرکزی به حبس محکوم کرد.

پیام درفشان وکیل مدافع محمد نجفی یکی از متهمان این پرونده که وکیل دادگستری است، روز دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار حقوقی و قضایی ایرنا گفت: شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اراک موکلم را از عنوان اتهامی عضویت در دسته جات تبرئه، اما در ارتباط با عنوان اتهامی فعالیت تبلیغی به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام، به یکسال حبس، بابت توهین به مقام معظم رهبری به دو سال حبس و به اتهام همکاری با دول متخاصم از طریق انتقال اخبار و اطلاعات به وسیله مصاحبه به 10 سال حبس محکوم کرده است.

وی تصریح کرد: طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی در صورت قطعیت یافتن این حکم، مجازات اشد یعنی 10 سال حبس قابلیت اجرا دارد.

این وکیل دادگستری افزود: متهم ردیف دوم این پرونده نیز مانند نجفی، به 10 سال حبس محکوم شده است اما متهم ردیف سوم از اتهامات مطروحه در کیفرخواست، تبرئه شده است.

به گفته درفشان، مسعود آجورلو و علی بخشی دو متهم دیگر این پرونده به اتهام توهین به مقام معظم رهبری هر کدام به دو سال حبس محکوم شدند که دادگاه حبس آنها را به مدت پنج سال تعلیق کرده است.

وکیل مدافع نجفی افزود: حکم صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اراک غیرقطعی است و به طور قطع مطابق مهلت مقرر در قانون، به این حکم اعتراض می کنیم تا در مرحله تجدیدنظر خواهی مورد بررسی قرار گیرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز