رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: ایجاد عزم ملی در حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعارسال

حمایت-از-کالای-ایرانی

رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: ایجاد عزم ملی در حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعارسال

رئیس کل دادگستری استان فارس بر ایجاد عزم ملی در حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعارسال تاکید کرد و افزود: همه موظفیم در حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعار سال به ایجاد عزم ملی و شکل گیری فرهنگ استفاده از کالای ایرانی کمک کنیم.

علی القاصی در اولین نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال جدید با تأکید بر این که با عمل به وظایف قانونی خود می توانیم در هدایت جامعه در مسیر تعالی و برداشتن مسائل و مشکلات گام های مثبتی برداریم، گفت: امروز یکی از تهدیدات اساسی که جامعه و آرامش و امنیت مردم را مورد هجمه و هدف قرار داده است مسائل و مشکلات معیشتی مردم است.

وی با اشاره به این که دشمنان با برنامه ریزی و اعمال تحریم های ظالمانه بر فشارهای اقتصادی و مقابله با نظام جمهوری اسلامی ادامه می دهند گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال های اخیر بر راه برون رفت از این فشارها با تقویت اقتصاد داخلی و اتکا به درون و مبارزه با فساد و قاچاق کالا تأکید داشتند که لازمه دستیابی به این هدف متعالی عزم و اراده ملی در همه سطوح است.

این مقام قضایی، مسئله حمایت از کالای ایرانی را امری فراتر از صدور یک دستور یا بخشنامه سازمانی ارزیابی و تصریح کرد: این امر نیازمند یک عزم ملی و همگانی و هم افزایی بین گروه ها و اقشار، از ‌جمله مسئولان و مدیران و همراهی بخش خصوصی و دولت و مجلس شورای اسلامی است.

القاصی با تأکید بر اینکه بررسی تحلیل و بحث در خصوص موانع باید از حالت شعار خارج و به حیطه اجرا و عمل وارد شود، گفت: بررسی  همه چالش ها در حوزه کسب و کار، تولید داخلی، بنگاه‌های اقتصادی و غیره در همه بخش ها و در سطوح مختلف کلان و غیرکلان بحث و تصمیماتی اتخاذ شده است اما باید آسیب شناسی شود که تا چه اندازه این تصمیمات اثرگذار بوده و گره های اقتصادی را باز کرده است.

وی در ادامه با اشاره به دستورالعمل ستاد پیشگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی  توسط رئیس قوه قضاییه، این دستورالعمل را حاصل ساعت ها کار کارشناسی دانست و افزود: عضویت مسئولین در این ستاد و بهره گیری از همه ظرفیت های آنان در کنار حمایت های دستگاه قضایی در رفع موانع حقوقی و قضایی می تواند بخشی از فعالیت های این حوزه حمایتی را اثر بخش تر از گذشته نماید.

القاصی در ادامه بخشی از سیاست های جاری در کشور را مغایر با توسعه و رشد شاخص های اقتصادی داخلی و حمایت از تولید داخلی برشمرد و افزود: برخی سیاست های بانکی و مالیاتی از جمله این سیاست هاست و لازم است با نگاه اصلاحی مطابق با مشکلات امروز زمینه بازنگری در این در این سیاست ها توسط دولت فراهم و مجلس زمینه رفع این موانع را فراهم کند.

رئیس کل دادگستری فارس همچنین بر مقابله با قاچاق کالا و مبارزه با فساد تاکید و خاطرنشان کرد: در مجموعه قضایی استان قاطعانه با مسئله فساد و قاچاق کالا برخورد خواهد شد و این امر از سال های پیش در اولویت در دستور کارویژه قرار داشته است.

القاصی  به ورود دستگاه های نظارتی در خصوص نیاز سنجی و اولویت گذاری در امر واردات اشاره و تأکید کرد: دستگاه های نظارتی عملکرد دستگاه های مسئول در امر واردات را منسجم تر از گذشته پایش می کنند و عملکرد آنها در این ستاد بررسی می شود.

گفتنی است دراین نشست علاوه بر تعیین وظایف و حوزه فعالیت های دو کارگروه حقوقی و پژوهشی و همچنین کارگروه حمایت حقوقی و قضایی با هدف ارتقاء فرهنگ تولید و استفاده از کالای ایرانی کارگروه فرهنگی و اجتماعی این ستاد نیز تشکیل و فعالیت خودر را آغاز کرد.

همچنین در پایان این نشست مقرر شد قوانین و مقررات ناظر بر حمایت از کالای ایرانی و مستندات حقوقی آن ظرف 10 روز به وسیله کارگروه حقوقی و پژوهشی آماده و به دستگاه های مربوطه ابلاغ شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: ایجاد عزم ملی در حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعارسالinstagram رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: ایجاد عزم ملی در حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعارسال

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: ایجاد عزم ملی در حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعارسال

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز