تفسیر رجل سیاسی نباید زنان را از گردونه حضور در مدیریت جامعه بیرون کند

حضور-زنان-در-مدیریت

تفسیر رجل سیاسی نباید زنان را از گردونه حضور در مدیریت جامعه بیرون کند

عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است تفسیر رجل سیاسی نباید امکان حضور زنان در عرصه کاندیداتوری ریاست جمهوری را تحدید کند.

محمدرضا نجفی  با اشاره به تفسیری که قرار است شورای نگهبان از رجل سیاسی صورت دهد، گفت: وقتی بحث رجل سیاسی مطرح می شود وارد حوزه ای می شویم که به قریب به ۵۰ درصد جامعه یعنی خانم ها نیز باز می گردد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه محل اختلاف از رجل سیاسی برداشت های متفاوت است، عنوان کرد: هرچقدر تفاسیر رسمی و قانونی بر این باشد که رجل سیاسی صرفا به آقایان با شرایط خاصی اطلاق شده، با این حال ۵۰ درصد جامعه تا حدودی با برداشت و نگاهی متفاوت به قضیه نگاه می کنند.

وی در ادامه تفاوت دیدگاه در حوزه رجل سیاسی در جامعه در درازمدت یا میان مدت را چندان به مصلحت کشور ندانست و افزود: معتقدم باید نگاه عاقبت اندیشانه ای به بحث تفسیر رجل سیاسی صورت گیرد و تطبیق آن به گونه ای باشد که زنان شایسته جامعه ما نیز احساس کنند در گردونه رقابت و حضور در مدیریت جامعه حضور دارند.

نجفی همچنین تصریح کرد: زمانی که کشور از کفایت و پیش نیازهای لازم برخوردار باشد مردم می توانند مشارکت خوبی داشته باشند و این امر به آرامش جامعه و بهره وری سرمایه انسانی کمک می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: زمانی که خانم ها ببینند ارتقا در مسیرهای مختلف برای آنها فراهم است، انگیزه و آمادگی در خود ایجاد کرده و حرکت می کنند از این رو اقدامات آنها اثربخشی و تحصیل نتایج بهتری به دنبال دارد و حتی می تواند در سطح کلان شرایط کشور را متحول کرده و یکی از پیشرانه های قوی کشور باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: رجل سیاسی عمدتا با بحث جنسیتی گره خورده و مقوله ای است که در سال های گذشته محل اختلاف دیدگاه و برداشت و اصطکاک هایی بوده است که از الان به بعد ضرورت تدبیری برای این زمینه چالشی دیده شده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram تفسیر رجل سیاسی نباید زنان را از گردونه حضور در مدیریت جامعه بیرون کندinstagram تفسیر رجل سیاسی نباید زنان را از گردونه حضور در مدیریت جامعه بیرون کند

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android تفسیر رجل سیاسی نباید زنان را از گردونه حضور در مدیریت جامعه بیرون کند

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز