جعبه سیاه ATR۷۲ جمعه به ایران برمی گردد

سقوط-هواپیما

جعبه سیاه ATR۷۲ جمعه به ایران برمی گردد / قرائت گزارشی از سقوط هواپیمای تهران-یاسوج در صحن

رئیس کمیسیون عمران مجلس از زمان بازگشت جعبه سیاه به کشور خبر داد و گفت: گزارشی از علل سقوط ATR۷۲ در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین وضعیت بازخوانی جعبه سیاه ATR72، گفت: جعبه سیاه این هواپیما امروز به فرانسه منتقل شده و فردا پس از بازخوانی و رمزگشایی به کشور بازگردانده می شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، با تاکید بر اینکه در ایران بخشی از جعبه سیاه رمزگشایی شده است، افزود: مکالمات میان خلبان و مرکز کنترل و رادار در داخل کشور ترجمه و بازخوانی شده و قسمت مربوط به نقص فنی احتمالی و عملکرد سیستم های داخلی هواپیما نیز در کشور فرانسه رمز گشایی خواهد شد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق اظهارات سازمان هواپیمایی هر چند مکالمات خلبان با مرکز کنترل در داخل کشور رمزگشایی شده اما قابل ترجمه نیست، تصریح کرد: صحت این موضوع نیز هنوز معلوم نیست.

تهیه گزارشی از علل سقوط ATR72  در کمیسیون عمران مجلس

وی با تاکید بر اینکه گزارشی از علل سقوط ATR72 در کمیسیون عمران مجلس جمع بندی خواهد شد، گفت: این گزارش پس از نهایی شدن به هیات رئیسه جهت قرائت در صحن ارسال خواهد شد.

رضایی گفت: در صورت محرز شدن تخلف و کم کاری فرد یا دستگاهی در سقوط این هواپیما متخلفان به دستگاه قضا معرفی خواهند شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: گزارش علل سقوط هواپیمای ATR72 پس از تعطیلات مجلس در ایام نوروز در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram جعبه سیاه ATR۷۲ جمعه به ایران برمی گرددinstagram جعبه سیاه ATR۷۲ جمعه به ایران برمی گردد

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android جعبه سیاه ATR۷۲ جمعه به ایران برمی گردد

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز