تکلیف هزار و ۷۰۰ پرونده ایثارگری مشخص شد

پرونده-ایثارگری

تکلیف هزار و 700 پرونده ایثارگری مشخص شد

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید گفت: هزار و 700 پرونده ایثارگری مربوط به مسائل مهم ایثارگران از جمله احراز درصد جانبازی و افزایش درصد جانبازی از ابتدای امسال تاکنون تعیین تکلیف شده است.

حجت الله فرهادی افزود: این تعداد پرونده رسیدگی شده مربوط به ایثارگران در 15 تا 16 استان کشور است و مابقی استان ها نیز تا پایان سال انجام می شود.

وی اظهار داشت: اگر پرونده ای از ایثارگران به بنیاد شهید برسد، به صورت جدی پیگیری می کنیم اما برای تسریع در کار، بسیاری از این پرونده ها با حضور کارشناسانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان ها بررسی می شود.

فرهادی ادامه داد: پس از اینکه پرونده ها توسط کارشناسان بنیاد شهید بررسی شد، ایثارگرانی که متقاضی جانبازی هستند، تقاضای آنها مورد رسیدگی قرار می گیرد. همچنین از آنجا که در استان ها تعدادی زیادی در نوبت احراز جانبازی مانده اند، حضور در استان ها برای تسریع در کارها به عنوان یک ضرورت در دستورکار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی این پرونده ها، اگر مستندات و اسنادی دال بر حضور افراد در مناطق جنگی و جانباز شدن آنها وجود داشته باشد، هیچ مشکلی برای احراز جانبازی آنها وجود ندارد اما در غیر این صورت برای تکمیل مدارک باید دوباره پرونده آنها بررسی شود و پرونده ها در کمیسیون احراز مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید ادامه داد: در مجموع برای استفاده از خدمات ایثارگری باید احراز حضور در منطقه و احراز حادثه تایید شود سپس پرونده به کمیسیون احراز برای تعیین درصد می رود. در صورتی که در کمیسیون احراز، مدارک و مستندات تایید شد، فرد متقاضی می تواند در کمیسیون پزشکی شرکت کند بعد درصد جانبازی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: البته این افراد تا زمانی که احراز نشوند، نمی توانند به کمیسیون پزشکی ارجاع داده شوند، اکنون در برخی استان ها امکان احراز وجود دارد اما برخی از پرونده ها که اختلاف هایی در آنها وجود دارد، در بنیاد شهید مرکزی مورد رسیدگی قرار می گیرند.

فرهادی اظهار داشت: به دلیل اینکه خروجی و ورودی پرونده های احرازی استان ها به مرکز (بنیاد شهید) زیاد است، ممکن است توقفی برای رسیدگی به پرونده ها وجود داشته باشد و به همین دلیل برای کاهش مدت رسیدگی ها، با استان ها هماهنگ شده است که پرونده ها در همان استان مورد رسیدگی قرار گیرد.

مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، 225 هزار و 570 شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

همچنین شمار کل جانبازان کشور به 574 هزار و 101 نفر می رسد.

336 هزار و 282 نفر (59 درصد) جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر (41 درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

شمار آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس نیز 43 هزار و 173 نفر است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه