توسعه همکاری بانکی و امنیتی از محورهای دیدار ظریف و رییس مجلس ملی پاکستان

توسعه-همکاری-بانکی-و-امنیتی

توسعه همکاری بانکی و امنیتی از محورهای دیدار ظریف و رییس مجلس ملی پاکستان

وزیر امور خارجه ایران و رییس مجلس ملی پاکستان در خصوص موضوعات بانکی، همکاری های امنیتی، موضوعات منطقه ای به ویژه سوریه و یمن و همکاری های چند جانبه گفت و گو کردند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه دوشنبه در ادامه سفر خود به اسلام آباد پاکستان با ‘سردار ایاز صادق‘ رئیس مجلس ملی پاکستان ملاقات کرد.
رئیس مجلس ملی پاکستان در این دیدار با تشریح مناسبات بسیار خوب و نزدیک دو کشور، گفت:اجلاس اخیر روسای شش مجلس کشورهای منطقه با حضور ایران در اسلام آباد موفق بود و اجلاس بعدی در تهران برگزار می شود.
ایاز صادق اضافه کرد:ایران تنها یک کشور همسایه پاکستان نیست بلکه کشور برادر و دوست این کشور است.
محمدجواد ظریف نیز در این دیدار بر افزایش مناسبات به ویژه در زمینه پارلمانی تاکید کرد.
وی همچنین با ابلاغ سلام گرم رئیس مجلس شورای اسلامی، بر افزایش مناسبات دو جانبه به ویژه در زمینه پارلمانی تاکید کرد.
طرفین در ادامه این ملاقات در خصوص توسعه همکاری های بانکی، امنیتی و موضوعات منطقه ای به ویژه مسائل سوریه و یمن و نیز همکاری های چند جانبه گفت و گو و تبادل نظر کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه یکشنبه – دیشب- در رأس یک هیأت سیاسی – تجاری و به دعوت ‘خواجه محمد آصف’ همتای پاکستانی خود، سفر رسمی سه روزه خود به اسلام آباد را آغاز کرد.
ظریف در این سفر علاوه بر دیدار با همتای خود، با مقامات عالی رتبه پاکستانی از جمله نخست وزیر، وزیر کشور، رئیس مجلس و فرمانده ارتش این کشور دیدار کرده و درباره گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه در همه زمینه های مورد علاقه گفت و گو و تبادل نظر می کند.
تلاش برای تسهیل و ایجاد زمینه های لازم در راستای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه، به ویژه بخش های خصوصی دو کشور از اهداف این سفر عنوان شده است.
یک هیأت ۳۰ نفره از بخش های مختلف بازرگانی و اقتصادی کشورمان، وزیر امور خارجه را در این سفر همراهی می کنند.
قرار است همچنین، دو نشست تجاری بین فعالان و مسئولان تجاری و اقتصادی دو کشور در شهرهای اسلام آباد و کراچی برگزار شود که ظریف در این نشست ها شرکت و سخنرانی می کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram توسعه همکاری بانکی و امنیتی از محورهای دیدار ظریف و رییس مجلس ملی پاکستانinstagram توسعه همکاری بانکی و امنیتی از محورهای دیدار ظریف و رییس مجلس ملی پاکستان

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android توسعه همکاری بانکی و امنیتی از محورهای دیدار ظریف و رییس مجلس ملی پاکستان

منبع : پایگاه خبری دولت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز