رئیس سازمان زندان ها: توجه به خانواده زندانیان از راهبردهای سازمان زندان هاست

توجه-به-خانواده-زندانیان

رئیس سازمان زندان ها: توجه به خانواده زندانیان از راهبردهای سازمان زندان هاس

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور توجه به خانواده زندانیان را از جمله راهبردهای اساسی این سازمان عنوان کرد و گفت: خانواده های زندانیان که در معرض آسیب های جدی هستند باید تحت پوشش های لازم قرار گیرند.به گزارش سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، اصغر جهانگیر در نشست سراسری معاونین و مدیران کل سازمان زندان ها که با هدف بررسی عملکرد سال جاری و تبیین برنامه های سال آتی برگزار شد، با طرح فلسفه خلقت و مبداء آفرینش افزود: ذات انسان مطلق گرا است و این یک ویژگی سیری ناپذیر در انسان ها و راز بی قراری ما در این جهان است که همه به سوی خداوند که مطلق واقعی است می رویم.

وی با اشاره به مساله تزکیه نفس و ضرورت توجه به خود سازی گفت: باید با خودسازی و خود آگاهی به سوی خدا آگاهی و خداشناسی برویم و برای این کار نیاز به یک انقلاب درونی و تغییر نگاه به خود و اطرافمان داریم.

رئیس سازمان زندان ها در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: خدمات زندان بانی و خدمت به آسیب دیدگان جامعه را باید به عنوان یک وظیفه انسانی قلمداد و این روحیه را به زیرمجموعه ها منتقل کنیم.

جهانگیر با بیان اینکه همه کارها باید در راستای ایمان به خداوند باشد گفت: هر قدمی که برای اصلاح زندانیان برداشته شود اثرات خود را در جامعه و زندگی ما خواهد گذاشت.

وی در ضرورت تبیین فعالیت های سال آتی نیز اظهار کرد: سازمان زندان ها از نهادهایی است که به طور جدی با آسیب های اجتماعی درگیر است و ما باید در این خصوص برنامه ریزی های جدی داشته باشیم.

جهانگیر افزود: برای اینکه بتوانیم در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی عملکرد خوبی داشته باشیم ابتدا بایدآسیب های درون سازمانی را شناسایی وسپس با رفع آن بتوانیم با استفاده از ظرفیت های موجود به اهداف پیشگیرانه دست یابیم.

رئیس سازمان زندان ها همچنین گفت: محیط زندان یک محیط خاص است و نباید به عنوان یک محیط اداری معمولی به آن نگاه کرد و باید تمام مسئولین و کارکنان با دقت در انجام مسئولیت های خود مانع بروز هرگونه رخداد نامطلوب شوند.

جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار وضعیت جعمیت کیفری زندان ها و میزان ورودی آنان افزود: کاهش جمعیت کیفری زندان ها برنامه بلند مدتی است که باید به طور مرتب رصد شود و برای انجام آن باید با مراجع قضایی هماهنگی های لازم شود.

وی توجه به خانواده زندانیان را راهبرد دیگر سازمان زندان ها عنوان کرد و افزود: باید خانواده های زندانیان را که در معرض آسیب های جدی هستند تحت پوشش های لازم قرار دهیم تا اعضای این خانواده ها در مواجه با مشکلات متعدد وارد چرخه جرم نگردند.

وی اظهار کرد: برای انجام مطلوب فعالیت ها باید اخلاق حرفه ای در زندان ها در دستور کار قرار گیرد و آسیب های ناشی از کم کاری، ایرادات ساختاری و بی انگیزگی شغلی مرتفع شود.

جهانگیر به اصلاح ساختار فیزیکی زندان ها نیز اشاره و اظهار کرد: فضای فیزیکی زندان ها باید طوری طراحی شود که با سیاست های اصلاحی و تربیتی همسو باشد تا ضمن بهره گیری از استاندارد های روز دنیا بتوانیم برنامه های متعدد در حوزه سلامت و اصلاح و تربیت را اجرا کنیم.

وی صرفه جویی و پرهیز از کارهای تجملی را یکی دیگر از نکاتی عنوان کرد که باید مدنظر مدیران و کارکنان زندان ها قرار بگیرد.

در این نشست رئیس سازمان زندان ها ضمن ارائه آمارها در بخش های مختلف رئوس فعالیت های سال آتی را نیز تبیین کرد.

۱۴:۵۴:۲۹

۰۳/۰۵/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram رئیس سازمان زندان ها: توجه به خانواده زندانیان از راهبردهای سازمان زندان هاستinstagram رئیس سازمان زندان ها: توجه به خانواده زندانیان از راهبردهای سازمان زندان هاست

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android رئیس سازمان زندان ها: توجه به خانواده زندانیان از راهبردهای سازمان زندان هاست

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

افزودن یک دیدگاه