وکیل آنلاین

تهران نیازمند اهدای خون گروه های منفی

اهدای-خون

تهران نیازمند اهدای خون گروه های منفی

مرتضی طباطبایی اعلام کرده تعداد مراجعه کنندگان به مراکز اهدای خون کاهش پیدا کرده و داوطلبان حاضر برای اهدای گروه های خونی مختلف (A،B،AB،O) با RH منفی مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: افزود: در سه ماهه نخست امسال در استان تهران شاهد کاهش 3درصدی مراجعه کنندگان اهدای خون به مراکز اهدای خون بودیم و از مردم می خواهیم برای اهدای خون و کمک به بیماران نیازمند به خون بشتابند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مراکز درمانی و بیمارستانی استان تهران روزانه درخواست 3 تا 3500 واحد خون و فرآورده های خون را دارند که به منظور تامین این نیاز روزانه بین 1200 تا 1500نفر باید خون اهدا کنند، این در حالی که در زمان حاضر روزانه 900نفر اقدام به اهدای خون می کنند.

طباطبایی از تمام کسانی که شرایط اهدای خون را دارند و در سلامت به سر می برند و به خصوص از بانوان که نیمی از جامعه را تشکیل می دهند، خواست برای اهدای خون و به ویژه کسانی که دارای گروه های خونی منفی هستند برای اهدای خون اقدام کنند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران تاکید کرد: در حال حاضر ذخیره خون و فرآورده های خونی در استان تهران خوب است و تا 7 روز ذخیره داریم و در این مورد هم مشکلی وجود ندارد.

 در حال حاضر در ایران اهدای خون به صورت کاملا داوطلبانه و بدون هیچ چشمداشت انجام می شود و شاخص اهدای خون نیز در کشور 27 نفر به ازای هزار نفر جمعیت است که شاخص خوبی محسوب می شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه