موانع تغییر زمان آغاز سال تحصیلی؛ از برگزاری امتحانات نهایی تا بررسی تأثیر آلودگی هوا

تغییر-زمان-آغاز-سال-تحصیلی

موانع تغییر زمان آغاز سال تحصیلی؛ از برگزاری امتحانات نهایی تا بررسی تأثیر آلودگی هوا

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نحوه برگزاری امتحانات متمرکز نهایی و تفاوت در اقلیم مناطق مختلف کشور را دو مانع بزرگ تغییر زمان آغاز سال تحصیلی برشمرد.

فریده اولادقباد  درباره تغییر زمان آغاز سال تحصیلی، گفت: ضرورت دارد این مسئله به صورت لایحه به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شود و اعضای کمیسیون بتوانند روی این مسئله کار کارشناسی کنند تا تصمیمی ناپخته مثل مسئله حذف مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی تکرار نشود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران کشوری است که از نظر اقلیم متفاوت بوده و در لایحه ارائه شده از دولت باید این موارد دیده شود، افزود: شاید نیاز باشد اختیار زمان شروع سال تحصیلی به استان‌ها واگذار شود تا این تصمیم متناسب با اقلیم هر استان اتخاذ شود.

وی یکی دیگر از مسائل چالش برانگیز در موضوع تغییر زمان آغاز سال تحصیلی مدارس را چگونگی برگزاری امتحانات نهایی برشمرد و گفت: باید مشخص شود در صورت تغییر زمان آغاز سال تحصیلی امتحانات متمرکز و هماهنگ نهایی پایان ترم با چه فرمول و شکلی برگزار خواهد شد؛ این امتحانات به دلیل تأثیرگذاری آن در کنکور از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است لذا باید در این موضوع دقت بالایی شود.

اولادقباد اضافه کرد: همچنین باید بررسی شود این تغییرات چه تأثیری بر آلودگی هوا در تهران و سایر کلانشهرهای آلوده به ویژه در استان‌های جنوبی دارد، بنابراین لازم است جلساتی در سطح وزیر آموزش و پرورش، معاونت آموزشی و نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات و اعضای شورای عالی آموزش پرورش برگزار شود تا این موضوع با جزئیات کافی بررسی‌ها انجام شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: تعیین زمان دقیق برای تعطیلات زمستانی نیز یکی دیگر از مسائلی است که نیاز به بررسی و کار کارشناسی دارد تا طرحی جامع در این زمینه تدوین و برای اجرا آماده شود

۰۸:۲۲:۳۸

۰۲/۲۷/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram موانع تغییر زمان آغاز سال تحصیلی؛ از برگزاری امتحانات نهایی تا بررسی تأثیر آلودگی هواinstagram موانع تغییر زمان آغاز سال تحصیلی؛ از برگزاری امتحانات نهایی تا بررسی تأثیر آلودگی هوا

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android موانع تغییر زمان آغاز سال تحصیلی؛ از برگزاری امتحانات نهایی تا بررسی تأثیر آلودگی هوا

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

افزودن یک دیدگاه