تعطیلات رسمی مدارس بسیار زیاد است

تعطیلات-رسمی-مدارس

تعطیلات رسمی مدارس بسیار زیاد است/ نمی‌توان به دلیل کاهش آلودگی مدارس را یک ماه تعطیل کرد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تعطیلی یک ماهه مدارس پاک کردن صورت مسئله است، گفت: به احتمال زیاد با تعطیلی یک ماهه مدارس موافقت نمی‌شود.
 

 

علیرضا سلیمی با انتقاد از طرح تعطیلی یک ماهه مدارس، گفت: در صورتی که در فصل زمستان مدارس یک ماه تعطیل شود زمان آغاز مدارس نیز باید تغییر کند که این تغییرات مشکلات زیادی را برای دانش آموزان و خانواده‌های آنها ایجاد می‌کند و به احتمال زیاد با آن موافقت نمی‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته تعطیلی مدارس در تابستان‌ها یک ماه و نیم است و تعطیلات زمستانه مدارس نیز دو هفته است چرا که تعطیلی بیش از اندازه روند آموزشی دانش‌آموزان را با مشکل مواجه می‌کند؛ تعطیلی یک ماهه مدارس پاک کردن صورت مسئله است.

وی با بیان اینکه طولانی بودن تعطیلات تابستانی در ایران باعث فاسد شدن تعلیم و تربیت می‌شود، بیان کرد: در کشور ما تعطیلات برای مدارس بسیار زیاد است؛ به طور مثال در عید نوروز دانش‌آموزان بیش از ۱۵ روز تعطیل هستند در نتیجه در صورت اجرای تعطیلی یک ماهه زمستان وضعیت آموزش در کشور بدتر می‌شود.

سلیمی با بیان اینکه نمی‌توان با توجیه‌هایی مانند کاهش آلودگی کلانشهرها مدارس را یک ماه تعطیل کرد، اظهار کرد: مقابله با آلودگی شهرهای کلان نیاز به مدیریت صحیح و کارآمد دارد و تعطیلی مدارس تاثیری چندانی در کاهش آن ندارد؛ در واقع با تعطیلی یک ماهه مدارس آلودگی علمی برای دانش‌آموزان ایجاد می‌شود.

وی در ادامه گفت: تعطیلی یک ماهه مدارس باید با دقت کارشناسی شود چرا که ممکن است دانش‌آموزان در این تعطیلات دچار افت تحصیلی شوند در واقع دانش‌آموزان از تحصیل دور می‌مانند؛ طرح‌هایی که برای کاهش آلودگی کلانشهرها ارائه می‌شود نباید باری برای آموزش و پرورش و دانش‌آموزان ایجاد کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان افزود: در شهرهایی که در مناطق سردسیر کشور هستند باید با مدیریت درست و کارآمد مشکلات دانش‌آموزان را برای رفت و آمد به مدرسه برطرف کرد؛ در سال‌های گذشته که هوای کشور سردتر بود چگونه برنامه‌ریزی و مدیریت انجام می‌گرفت که مدارس تعطیل نمی‌شد؛ این مسائل باید بررسی شود تا راه حل‌های اجرایی برای آن پیدا کرد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram تعطیلات رسمی مدارس بسیار زیاد استinstagram تعطیلات رسمی مدارس بسیار زیاد است
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android تعطیلات رسمی مدارس بسیار زیاد است

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز