وکیل آنلاین

تحرکات تروریست ها با امنیت مرزهای ایران و عراق کاهش یافته است

فرمانده-نیروی-انتظامی

تحرکات تروریست ها با امنیت مرزهای ایران و عراق کاهش یافته است

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز مرزهای مشترک ایران و عراق کاملا امن است و به واسطه این امنیت، تحرکات تروریست ها در این منطقه کم شده است.

سردار حسین اشتری روز یکشنبه در دیدار سپهبد حامد عبدالله ابراهیم الحسینی، فرمانده مرزبانی کل عراق و هیات همراه وی، افزود: با توجه به حضور برخی گروه های تروریستی در بعضی نقاط مرزی برای ناامن کردن این مناطق گسترش همکاری بین نیروهای امنیتی دو کشور اجتناب ناپذیر است و باید با همکاری هرچه بیشتر دو کشور موجب کاهش این جرائم شویم.

وی گفت: دو ملت ایران و عراق دوست، برادر هستند و مشترکات زیادی در بسیاری از زمینه ها با هم دارند زیرا ریشه ارتباطی مردم این دو کشور بر پایه مسائل اعتقادی و دینی است.

وی ادامه داد: از سال های گذشته تاکنون با توجه به ارتباطات دو کشور در زمینه مسائل امنیتی و مرزبانی دستاوردها و توافقات بسیارخوبی برای طرفین به دست آمده است.

وی با خوش آمدگویی به فرمانده مرزبانی عراق و هیات همراه، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مرزبانی ایران و عراق گسترش امنیت در مرزهای مشترک دو کشور است.

سردار اشتری با بیان اینکه تقویت یگان های عمل کننده به خصوص در مناطق آلوده یکی از اقدامات موثر به شمار می رود، تصریح کرد: ارتش عراق به عنوان دوست و برادر و با اهتمامی که دارد می تواند هرچه زودتر امنیت را در مرزها گسترش دهد.

فرمانده ناجا گفت: در این ارتباط مسئولان عراقی ثابت کرده اند که از ظرفیت و توان بسیار خوبی برخوردار هستند.

سردار اشتری با اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری با پلیس عراق گفت: دشمن مشترک مردم و دولت دو کشور ایران و عراق، اسرائیل و آمریکاست که نمی خواهند در این منطقه آرامش وجود داشته باشد. باید با هم تلاش کنیم تا توطئه های دشمنان مشترک را خنثی کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: این آمادگی را داریم که ضمن افزایش ارتباطات، مشکلات را از سر راه برداشته، آینده خوبی را برای دو کشور رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه ارتباطات دو ملت ایران و عراق به واسطه ائمه اطهار در دوکشور به قرنهای گذشته بر می گردد، افزود: مردم ایران در برنامه های همیشگی خود زیارت ائمه در عتبات عالیات را در عراق انجام می دهند و علاقه خاصی به این مهم دارند.

سردار اشتری با اشاره به برخی ناملایمات رخ داده برای مردم عراق پس از سقوط صدام، گفت: در زمان حضور گروهک تروریستی داعش در عراق، مردم ایران در کنار ملت و دولت عراق بودند زیرا این توطئه بزرگی بود که از سوی امریکائیان به عراق تحمیل شد و در نهایت با رهبری مرجعیت و حضور مردم عراق این توطئه خنثی شد.

فرمانده نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: قطعا اگر در داخل کشور عراق گروه های سیاسی و مردم اتحاد کنونی را حفظ و ادامه دهند مشکلات آنها حل خواهد شد.

سردار اشتری با اشاره به اینکه همچنان در کنار مردم عراق و نیروهای مسلح به خصوص مرزبانی این کشور هستیم، افزود: برای هرگونه همکاری و تبادل تجربیات و ارائه آموزشهای لازم آمادگی کامل داریم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص آیین اربعین حسینی گفت: برای برگزاری آیین اربعین حسینی که در آستانه آن قرار داریم باید تمام مسائل با هماهنگی و همکاری دو کشور همانند گذشته و با رعایت قوانین عراق و در نظر گرفتن سرعت عمل به انجام برسد.

*بازگشایی مرز خسروی

اشتری همچنین در خصوص بازگشایی مرز خسروی گفت: در صورت آمادگی مرزبانی عراق این آمادگی در کشور ما برای بازگشایی و استفاده از این مرز وجود دارد و امیدوارم با این اقدام و هماهنگی های لازم، امنیت خوبی را برای مراسم اربعین همانند گذشته برقرار کنیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه