بازدید رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از شورای حل اختلاف مرکز استان

تاسیس-شوراهای-حل-اختلاف

بازدید رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از شورای حل اختلاف مرکز استان

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: تاسیس شوراهای حل اختلاف به عنوان یکی از بزرگترین یاوران دستگاه قضایی، برکات زیادی داشته است.

 

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری در بازدید از شورای حل اختلاف مرکز استان با تاکید بر اینکه یکی از مطالبات هر جامعه از دستگاه قضائی آن، عدالت محوری واجرای عدالت است، افزود: این مهم؛ مسئولیت برجسته و ممتازی است و در کنار تلاش قضات وکارکنان، عده ای نیز با انگیزه الهی وارد میدان اصلاح ذات البین شده اند.

وی ادامه داد: شوراهای حل اختلاف برکات زیادی برای قوه قضاییه داشته است وکسی نمی تواند منکر آن شود، دستگاه قضائی بزرگترین یاور و انصار خود را شورا می داند و همین انسان های شریف از اقشار مختلف؛ برای اجرای عدالت دستگاه های قضائی را یاری می کنند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: شوراهای حل اختلاف مراحل آغازین کار خود را گذرانده و اکنون در مسیر تکامل خود در قالب قانون قرار گرفته اند.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در ادامه تصریح کرد: انسان در سیر زندگی خود به سمت قله کمال، سعادت وخوشبختی حرکت می کند، هدف از آفرینش انسان به عنوان اشرف مخلوقات نیز همین بوده و فلسفه ارسال رسل و انزال کتب نیز عبادت خدا و اجتناب از طاغوت است.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری، دنیا طلبی را منشاء همه مفاسد و بدبختی ها دانست و گفت: اکثریت طاغوت ها تلاش می کنند جامعه را در جهت عکس و عقب گرد هدایت کنند؛ ولی نظام مقدس جمهوری اسلامی با شعار حرمت و عزت آدمی وارد میدان شد و پرچم استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را برافراشته است.

وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ریشه های قوی و پایداری دارد و در آستانه ۴۰ سالگی این نظام، مردم مطالبات جدی و به حقی دارند که باید به آنها توجه شود تا نظام سلطه و ایادی مزدور آنان که هیچ اعتقادی به اصول و ارزش های دینی ندارند، نتوانند از این فرصت سوء استفاده کنند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram بازدید رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از شورای حل اختلاف مرکز استانinstagram بازدید رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از شورای حل اختلاف مرکز استان
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android بازدید رئیس کل دادگستری خراسان شمالی از شورای حل اختلاف مرکز استان

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

افزودن یک دیدگاه