دولت تا پایان مرداد بودجه شرکت های دولتی را به مجلس ارسال کند/یک بار پس از انقلاب این شرکت ها تعیین تکلیف شوند

بودجه-شرکت-های-دولتی

دولت تا پایان مرداد بودجه شرکت های دولتی را به مجلس ارسال کند/یک بار پس از انقلاب این شرکت ها تعیین تکلیف شوند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دولت لایحه بودجه شرکت های دولتی برای سال ۹۸ را که دو سوم بودجه کشور را شامل می شود تا پایان مرداد ماه به مجلس ارسال کند.

محسن کوهکن با انتقاد از شفاف نبودن بودجه شرکت های دولتی، گفت: پیشنهاد می شود دولت لایحه بودجه بودجه شرکت های دولتی برای سال ۹۸ را که دو سوم بودجه کشور را شامل می شود تا پایان مرداد ماه به مجلس ارسال کند و مجلس ۳ ماه زمان داشته باشد تا برای رسیدگی ورود پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در بدو رسیدگی باید تعداد شرکت های زیانده تعیین تکلیف شود، افزود: اگر اراده ای در دولت ها برای رسیدگی به وضعیت شرکت های دولتی وجود نداشته و این شرکت ها همانند دست شکسته ای وبال گردن دولت ها شده اند، مجلس باید حداقل تکلیف این شرکت ها را روشن کند.

شرکت های دولتی با بازدهی نیم درصد تا ۴ درصد باید تعیین تکلیف شوند

نمابنده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:  تنها بحث شرکت های زیانده مطرح نیست، چراکه موضوعی که از آن غافل شده ایم این بوده که تعدادی از شرکت ها زیانده نیستند، اما بازدهی سرمایه آنها بسیار کم و پایین بوده و اگر نیم درصد تا ۴ درصد در شرایط موجود بازدهی این شرکت ها است باید تکلیف آن مشخص شود.

وی یادآور شد: امیدوارم این فرصت فراهم شود که پس از پیروزی انقلاب یک بار برای نخستین بار مجلس دو تا سه ماه پیش از زمان بررسی بودجه به بودجه شرکت های دولتی ورود کند، چراکه منافع زیادی برای کشور به همراه دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر شرکت های دولتی تعیین تکلیف شده و بخشی از آنها واگذار و تفکیک شوند، زمانی که دولت بودجه عمومی خود را به مجلس ارائه می دهد، یک سوم لایحه بودجه فعلی است و دیگر این به هم ریختگی در بودجه ها که یک تبصره مربوط به شرکت و یک بند مربوط به دولت است رخ نمی دهد و از وضعیت فعلی خارج می شویم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram دولت تا پایان مرداد بودجه شرکت های دولتی را به مجلس ارسال کند/یک بار پس از انقلاب این شرکت ها تعیین تکلیف شوندinstagram دولت تا پایان مرداد بودجه شرکت های دولتی را به مجلس ارسال کند/یک بار پس از انقلاب این شرکت ها تعیین تکلیف شوند

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android دولت تا پایان مرداد بودجه شرکت های دولتی را به مجلس ارسال کند/یک بار پس از انقلاب این شرکت ها تعیین تکلیف شوند

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

 

 

افزودن یک دیدگاه