برگزاری سلسله نشست های تخصصی با دکتر لاریجانی درباره حل آسیب های اجتماعی

حل-آسیب-های-اجتماعی

برگزاری سلسله نشست های تخصصی با دکتر لاریجانی درباره حل آسیب های اجتماعی/ تشکیل کارگروه ویژه با همکاری مرکز پژوهش ها

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کارگروهی برای پیگیری چگونگی حل آسیب های اجتماعی خبر داد.

 

همایون هاشمی از تشکیل کارگروه پیگیری آسیب های اجتماعی خبرداد و گفت: موضوع آسیب های اجتماعی به معنای علمی و آنچه که به شکل عینی در جامعه دیده می شود، تا حدودی به مرز بحران و نگران کننده رسیده است؛ درحال حاضر در هزاره سوم قرار داریم و در معانی و عملکرد ها تغییراتی در سطح جهان ایجاد شده است؛ بنابراین درجامعه ما نیز با توجه به رویکرد دینی حاکم بر کشور باید آسیب های اجتماعی را به طور دقیق مورد شناسایی قرار دهیم.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اتخاذ راهکارهای مداخله ای به موقع برای حل آسیب های اجتماعی، افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات مهم عدم فعالیت متولی مشخص درحوزه آسیب های اجتماعی است، بنابراین این موضوع یکی از دلایل توسعه آسیب های اجتماعی در کشور است؛ همچنین هم اکنون چهره آسیب های اجتماعی تا حدودی تغییر کرده و آسیب های نوپدید بیداد می کند.

وی با بیان اینکه موضوع طلاق و اعتیاد به مرز نگران کننده رسیده است، تصریح کرد: بنابراین در مجموع دو ملاقات انجام شده با رییس مجلس دیدگاه ها مورد بررسی قرار گرفت، همچنین جلسه ای میز با حضور رییس مرکز پژوهش ها برگزار شد و مقرر گردید که کارگروهی تخصصی به ریاست بنده و همکاری با چهره های نخبه دانشگاهی این موضوع بررسی شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به اینکه درحال حاضر گروهی ۳ نفره رویکردهای جدید در حل آسیب های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهند، گفت: امیدواریم مجدد با برگزاری جلسه ای با حضور رییس مجلس نقطه نظرات کارشناسی شده در حوزه آسیب های اجتماعی مد نظر قرار گیرد، به طورحتم تمامی موارد به دنبال پیگیری ها و نگرانی های مقام معظم رهبری مورد توجه قرارگرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: هم اکنون تمام تلاش های لازم صورت می گیرد تا علل وجود آسیب های اجتماعی مشخص و روشن شود، زیرا عمده مشکلات موجود دراین حوزه به دلیل برخی خطر قرمزها و محدودیت ها ایجاد شده است؛ البته نگاه سیاسی به آسیب های اجتماعی نیز به نوعی در حل این مشکلات چالش و مشکل ایجاد کرده است.

لازم به ذکر است در حکم ریاست همایون هاشمی از سوی  رییس مرکز پژوهش های مجلس آمده است:

جناب آقای دکتر همایون هاشمی

نماینده محترم مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی

با سلام و تحیت؛

ضمن آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون، با عنایت به تخصص وتجربه و دانش جنابعالی و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص بررسی موضوع آسیب‌های اجتماعی و لزوم جهت‌گیری مناسب مجلس شورای اسلامی در این خصوص، جنابعالی را به سمت ریاست کارگروه آسیب‌های اجتماعی منصوب می‌نمایم. انتظار می‌رود در این مسیر از ظرفیت و توان تمامی صاحب‌نظران و نخبگان کشور در این حوزه استفاده نمایید. بی‌تردید ظرفیت کارشناسی مرکز پژوهش‌ها همراه شماست. از خداوند منان توفیق جنابعالی را مسئله دارم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram برگزاری سلسله نشست های تخصصی با دکتر لاریجانی درباره حل آسیب های اجتماعیinstagram برگزاری سلسله نشست های تخصصی با دکتر لاریجانی درباره حل آسیب های اجتماعی
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android برگزاری سلسله نشست های تخصصی با دکتر لاریجانی درباره حل آسیب های اجتماعی
منبع : پایگاه خبری خانه ملت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز