رئیس کل دادگستری لرستان: برنامه ریزی صحیح گام نخست تحقق حقوق شهروندی است

برنامه-ریزی-صحیح

رئیس کل دادگستری لرستان: برنامه ریزی صحیح گام نخست تحقق حقوق شهروندی است

رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: برنامه ریزی صحیح روندکاری گام نخست تحقق حقوق شهروندی است.

 جعفر بدری در جلسه جمع بندی بازرسی قوه قضاییه که با حضور بازرسان قوه قضاییه برگزار شد، افزود: پرونده های قضایی باید از ابتدا تا انتها صحیح مدیریت شوند زیرا هرگونه انحراف حتی کوچک منجر به اطاله دادرسی و نارضایتی خواهد شد و در صورتی که پرونده های قضایی از مسیر صحیح خود کوچکترین انحرافی پیدا کنند قطعاً برای دستگاه قضایی ناخوشایند خواهد بود.

این مقام قضایی با بیان اینکه تصمیمات قضایی نباید فدای جو رسانه ای شود، تاکید کرد: به خصوص در مورد پرونده هایی که از حاشیه فراوانی برخوردار است، مهمترین راه مبارزه با فضای نامطلوب رسانه ای، قانون مداری است همچنین تعاملات فی مابین دستگاههای اطلاعاتی، امنیتی، قضایی و انتظامی راهکار سازمانی دیگری است که می تواند راهگشای پرونده های پیچیده قضایی باشد.

رئیس کل دادگستری استان لرستان با تاکید بر اهمیت مقوله اشتغال، خاطرنشان کرد: بسترسازی زمینه های اشتغال پایدار باید در دستورکار عملی دولت و شرکتهای خصوصی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مسئله بیکاری با شعار دادن حل نمی شود، بیکاری و مشکلات اقتصادی را در صدر عوامل ارتکاب جرایم دانست و گفت: جوانان تحصیل کرده و جویای کار فراوانی در جامعه وجود دارند که باید از نیروی جوانی و علمی آنها به طور هدفمند در جهت توسعه فضای اشتغال استفاده کرد.

بدری در بخش با اشاره به اهمیت جلب اعتماد عمومی، برنامه ریزی صحیح روندکاری را گام نخست تحقق حقوق شهروندی عنوان کرد و افزود: خدمت رسانی به مردم عرصه های فراوانی دارد و در اجرای خدمت به مردم باید حقوق شهروندی به شکل مطلوب رعایت شود.
 
رئیس کل دادگستری استان لرستان خطاب به مراجع قضایی اظهار کرد: باید قضات در تصمیمات قضایی خود تمامی عوامل تاثیرگذار بر اصلاح فرد را در نظر بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم و انجام فعالیتهای فرهنگی و آموزشی بسیار خوبی در سنوات گذشته در دستگاه قضایی استان به انجام رسیده است و هیات رسیدگی به حقوق شهروندی دادگستری لرستان نیز بازرسی همچنین ارزیابی نظام پیشنهادات را در جهت اصلاح امور به طور جدی انجام داده که ضروری است این گستره فعالیت بیشتر و تعاملات تأثیرگذارتر شود.

۱۱:۲۷:۱۱

۰۲/۱۷/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram رئیس کل دادگستری لرستان: برنامه ریزی صحیح گام نخست تحقق حقوق شهروندی استinstagram رئیس کل دادگستری لرستان: برنامه ریزی صحیح گام نخست تحقق حقوق شهروندی است

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android رئیس کل دادگستری لرستان: برنامه ریزی صحیح گام نخست تحقق حقوق شهروندی است

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

  

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز