وزیر نیرو:عملیات برق رسانی به مناطق زلزله زده امروز بصورت کامل انجام می شود

وزیر نیرو:عملیات برق رسانی به مناطق زلزله زده امروز بصورت کامل انجام می شود

در زلزله اخیر ۹ شهر دچار حادثه شدند و برق در تمامی این مناطق قطع شده بود که به همت همکاران ما در وزارت نیرو هفت شهر در همان ساعات اولیه برق رسانی شد.

 دکتر اردکانیان تاکید کرد :وزارت نیرو در مرحله اول در حال برق رسانی به مراکز حساس و حیاتی مثل بیمارستان ها، پمپ بنزین ها، چاه های آب و روشنایی معابر است و از روز سه شنبه برق رسانی به مشترکان شروع شد.

وی افزود :از ۴۷۳ روستای صدمه دیده ۲۶۰ روستا در روز اول برق رسانی شد و ۲۱۳ روستا با اولویت روستاهایی که مشکل آب داشتند در حال حاضر در حال برق رسانی هستند. حدود ۲۰ روستای بدون برق هم باقی مانده اند که تا ظهر امروز در این روستاها هم برق وصل خواهد شد.

بگفته وزیر نیرو آب رسانی در مناطق زلزله زده منوط به وصل برق است که در حال حاضر باید گفت در ۱۳ شهر با جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از نظر آب رسانی به پایدار رسیده ایم. خطوط اصلی آب در این شهرها در روز چهارشنبه تعمیر شده و از امروز به بازسازی خطوط فرعی و انشعابات پرداخته می شود.

اردکانیان تصریح کرد :هموطنان عزیز در شهرهای زلزله زده مطلع باشند که دلیل وصل نبودن دائمی آب احتمال نشت آب در مکان هایی است که هنوز شناسایی نشده چرا که نشت آب ممکن است تخریب ساختمان های صدمه دیده را تشدید کند به همین دلیل فعلا شب ها آب در مناطق زلزله زده قطع است اما برای مواقع اضطراری در ۱۵ نقطه شیر برداشت نصب گردیده که در مواقع اضطرار مردم بتوانند از آنها استفاده کنند.

بگفته وی ۸۶ تانکر آب رسانی هم تاکنون در مناطق پرجمعیت مستقرند که از امروز با رفع مشکل آب رسانی در شهرها این تانکرها به سمت روستاهای اطراف حرکت می کنند.

وزیر نیرو افزود :در بعضی مناطق مردم در هنگام استفاده از آب از کدورت و تصفیه نبودن آن شکایت داشتند که باید گفت به دلیل تکان های شدیدی که زمین به چاه ها و سیستم آب رسانی کرده این کدورت آب به وجود آمده که همکاران ما در حال برطرف کردن آن هستند. برای مثال مشکل کدورت آب در اسلام آباد غرب با نصب دو دستگاه فیلتر سرامیکی برطرف شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram وزیر نیرو:عملیات برق رسانی به مناطق زلزله زده امروز بصورت کامل انجام می شودinstagram وزیر نیرو:عملیات برق رسانی به مناطق زلزله زده امروز بصورت کامل انجام می شود
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android وزیر نیرو:عملیات برق رسانی به مناطق زلزله زده امروز بصورت کامل انجام می شود

منبع : پایگاه خبری دولت

 

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز