رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: بررسی عملکرد فرهنگی حوزه های قضایی توسط هیات های بازرسی

رئیس-دادگستری-فارس.

رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: بررسی عملکرد فرهنگی حوزه های قضایی توسط هیات های بازرسی

 

رئیس کل دادگستری استان فارس بر بررسی عملکرد فرهنگی حوزه های قضایی در کنار شاخص های قضایی، توسط هیات های بازرسی تأکید کرد.

 

به گزارش دادگستری استان فارس، علی القاصی در نشست شورای فرهنگی دادگستری استان با تسلیت ایام دهه آخر ماه صفر و همچنین تسلیت به خانواده جان باختگان حادثه زلزله غرب کشور در کرمانشاه، با اشاره به جمع آوری و مدیریت در ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی اهدایی توسط کارکنان مجموعه قضایی استان فارس، افزود: مجموعه قضایی استان فارس در نظر دارد کمک های نقدی و غیر نقدی  جمع آوری شده را در اسرع وقت جهت خرید ملزومات مورد نیاز هموطنان زلزله زده به استان کرمانشاه ارسال نماید که در این مسیر معاونت فرهنگی و مالی دادگستری استان وظیفه انجام هماهنگی لازم با نهاد ذیربط را بر عهده خواهند داشت.

این مقام قضایی همچنین با تسلیت رحلت نبی مکرم اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) اظهار کرد: برنامه های فرهنگی بسیار مناسبی در ایام عزاداری ماه محرم و صفر در تمامی مجتمع های قضایی شیراز و همه حوزه های قضایی استان اجرا شد که نشان دهنده حاکم بودن روحیه فرهنگ دینی در مجموعه قضایی استان است .

القاصی با تقدیر از بانیان خیر در برگزاری مراسمات ویژه ماه محرم و صفر گفت: سنت پسندیده و فرهنگ دیرینه برگزاری مناسبات مذهبی در مجموعه قضایی استان باید تقویت شود که این وظیفه مهم بر عهده معاونت فرهنگی به عنوان متولی اصلی برنامه های فرهنگی و همه معاونین، مدیران و مسئولان قضایی در سراسر استان است.

وی در ادامه با اشاره به آمار عملکردی حوزه معاونت فرهنگی دادگستری فارس، افزود: حوزه فرهنگی دادگستری فارس در تمامی زمینه ها و بخش ها اقدامات قابل قبول و مؤثری انجام داده است و تمام اقدامات فرهنگی باید در راستای خدمت رسانی به مردم در دستگاه قضایی متمرکز شود.

رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه فرهنگ و ارزش قابل رصد و حائز اهمیت در دستگاه قضایی خدمت رسانی به مردم و جامعه است، تصریح کرد: خدمت به مردم و جامعه به عنوان یک فرهنگ و ارزش در مجموعه قضایی قابل رصد است که باید به موقع نیز مورد تحلیل فرهنگی قرار گیرد. 

القاصی به مدل تعالی فرهنگی ابلاغی از سوی  قوه قضائیه نیز اشاره و تأکید کرد: در مدل تعالی فرهنگی مسئولیت های فرهنگی متوجه همه مدیران دستگاه و تمامی معاونت ها است؛ بنابر این مدیران به عنوان رهبران فرهنگی در بخش های مختلف پیگیر امر بوده تا اقدامات فرهنگی در همه بخش ها مؤثر واقع شود و فعالیت های فرهنگی  بازخورد و خروجی مثبتی داشته باشد.

وی همچنین از ارزیابی عملکرد فرهنگی توسط هیئت های بازرسی اعزامی به حوزه های قضایی استان خبر داد و گفت: کلیه خدمات، وظایف و تکالیف قانونی ما در مجموعه قضایی دارای وجه و رویکرد فرهنگی و اجتماعی است؛ بنابراین باید اخلاق و عمل همکاران قضایی و اداری دادگستری استان به روز و ظهوری از الگوی قضاوت و اجرای عدالت اسلامی باشد.

این مقام قضایی یکی از مهمترین اقدامات فرهنگی دادگستری استان را برگزاری دیدارهای مردمی و گسترش فرهنگ تکریم ارباب رجوع ارزیابی و خاطر نشان کرد: برگزاری همین ملاقات های عمومی می تواند زمینه ساز یک کار فرهنگی در راستای حفظ کرامت مراجعان و آسیب شناسی نقاط قوت و ضعف در مجموعه باشد.

القاصی در خاتمه این جلسه ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در مسابقات منطقه ای قرآن کریم، تلاش حافظان، قاریان و مفسران شرکت کننده در این دوره از مسابقات را ستود و بر تقویت این رویکرد فرهنگی تأکید کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: بررسی عملکرد فرهنگی حوزه های قضایی توسط هیات های بازرسیinstagram رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: بررسی عملکرد فرهنگی حوزه های قضایی توسط هیات های بازرسی
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کرد: بررسی عملکرد فرهنگی حوزه های قضایی توسط هیات های بازرسی

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

پست های مرتبط

آیین-نامه-16206

آیین نامه اجرایی شماره ٩٠٠٠/١۶٢٠۶/١٠٠ مورخ ١٣٩٧/۴/١١ مراقبت ھای الکترونیکی

آیین نامه اجرایی مراقبت ھای الکترونیکی شماره    ٩٠٠٠/١۶٢٠۶/١٠٠    ١٣٩٧/۴/١١ جناب آقای اکبرپور رئیس محترم

ادامه مطلب "آیین نامه اجرایی شماره ٩٠٠٠/١۶٢٠۶/١٠٠ مورخ ١٣٩٧/۴/١١ مراقبت ھای الکترونیکی"

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز