برخورد قانونی و قضایی با سارقان ادبی و علمی لازم است

برخورد-قانونی-با-سارقان-ادبی.

برخورد قانونی و قضایی با سارقان ادبی و علمی لازم است/ باید با دزدی کتاب مانند دزدی‌های دیگر برخورد شود

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برضرورت برطرف کردن خلاءهای قانونی و اجرایی در رابطه با سرقت در حوزه کتاب تاکید کرد و از مردم خواست با دزدی کتاب مانند دزدی‌های دیگر برخورد کنند.

 

فرهاد فلاحتی با اشاره به مسئله سرقت ادبی و علمی در کشور، گفت: برخی مواقع دزدی کامل کتاب و سرقت علمی در بدنه علمی جامعه مشاهد می‌شود هرچند آمار آن بسیار پایین است اما باید برخورد قانونی و قضایی انجام شود.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل اصلی صاحبان آثار مکتوب، ادامه داد: در بسیاری از موارد بخشی از آثار آن‌ها بدون ذکر منبع در کتاب دیگری استفاده می‌شود و متاسفانه اقدام مناسبی صورت نمی‌گیرد البته قوانینی در این زمینه وجود دارد که جدی گرفته نمی‌شود .

این نماینده مجلس با اشاره به اقدامات لازم برای جلوگیری از استفاده بدون مرجع مطالب، بیان کرد: بهتراست وزارت فرهنگ پس از بررسی در صورت وجود خلاء قانونی برای این موضوع لایحه‌ای را تنظیم کند، همچنین کمیسیون حقوقی مجلس پس از بررسی در صورت نیاز موضوع را در مجلس مطرح کرده تا تصمیمات مناسب و لازم گرفته شود.

وی با اشاره به فرهنگ سازی و آگاه‌سازی جامعه نسبت به این موضوع ادامه داد: مردم با دزدی کتاب باید مانند دزدی‌های دیگر برخورد کنند متاسفانه در فضاهای علمی و دانشگاهی با وجود اثبات این موضوع برخورد درست انجام نمی‌گیرد، به طورمثال در مورد پایان‌نامه‌هایی که بدون اطلاع پدید آورنده اثر تغییر می‌کند و استفاده می‌شود و هیچ گونه حساسیتی در فضای دانشگاهی وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در مجامع دیگر در صورت وقوع چنین مسئله‌ای با شخص خاطی برخورد می‌شود در حالی که در دانشگاه‌ها با وجود اثبات این موضوع شخص خطاکار به کار خود ادامه می‌دهد و برخوردی با سارقین ادبی انجام نمی‌پذیرد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
telegram برخورد قانونی و قضایی با سارقان ادبی و علمی لازم استinstagram برخورد قانونی و قضایی با سارقان ادبی و علمی لازم است
دانلود اپلیکیشن دادورزیار :

android برخورد قانونی و قضایی با سارقان ادبی و علمی لازم است
منبع : پایگاه خبری خانه ملت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز