برخورد قاطع دستگاه قضایی با متجاوزین به اراضی بیت المال

متجاوزین-به-اراضی-بیت-المال

رئیس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: برخورد قاطع دستگاه قضایی با متجاوزین به اراضی بیت المال

رئیس کل دادگستری استان مازندران در بازدید از حوزه قضایی بند پی شرقی شهرستان بابل بر برخورد قاطع با متجاوزین به اراضی بیت المال تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی تقوی فرد در این بازدید اظهار کرد: روسای دادگستریها و دادستانها باید با کسانی که اقدام به دست درازی به حریم بیت المال و همچنین تغییر غیر مجازکاربری اراضی کشاورزی و ساخت ساز غیر مجاز در عرصه جنگلی می کنند با جدیت و شدت برخورد و از تمامی ظرفیت های قانونی استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران با بیان اینکه حفظ حقوق بیت المال بر همه واجب است، افزود: آسیب های وارده بر منابع طبیعی و محیط زیست می تواند سلامت مردم و جامعه را به خطر بیاندازد که لازمه جلوگیری از این موضوع، مبارزه با سود جویان به منابع طبیعی است.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد درخصوص جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و آسیب های آن که بر محیط زیست و منابع طبیعی وارد می شود، افزود: می توان با اطلاع رسانی دقیق از سوی مراکز مرتبط و اجتناب از این‌ موارد، موضوع را در بین مردم فرهنگ سازی و در جامعه نهادینه کنیم تا بتوانیم با این روش گام موثری در حفظ بیت المال و منابع طبیعی برداریم.

وی در ادامه به موضوع زمینهای موقوفه در بعضی از حوزه قضایی اشاره کرد و افزود: مسئولان قضایی در این حوزه ها باید قاطعانه با متخلفینی که در این عرصه با تجاوز به حریم منابع طبیعی و موقوفات اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می کنند بدون هیچ چشم پوشی به شدت برخورد قانونی داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین تاکید کرد: قضات نباید با کسانی که به حریم موقوفات تجاوز و اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می کنند به سادگی برخورد کنند بلکه باید با متجاوزین به عرصه ملی که اقدام به ساخت و ساز در حریم منابع طبیعی می کنند، برخورد و نسبت به تخریب این بناها اقدام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد با اشاره به احکام اجرایی که از سوی مقامات قضایی صادر می شود، اظهار کرد: همکاران قضایی و اداری باید جدیت خاصی بر اجرای احکامی که از سوی دادگاه صادر شده است داشته باشند؛ بطوری که این احکام باید از سوی ضابطین دستگاه قضایی به اجرا گذاشته شود و در صورتی که ضابطین عام و خاص به هر نحوی از این دستور شانه خالی کنند دستگاه قضایی شهرستان این موارد را به استان گزارش تا از سوی مسئولان استانی مورد بررسی وپیگیری قرار گیرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram برخورد قاطع دستگاه قضایی با متجاوزین به اراضی بیت المالinstagram برخورد قاطع دستگاه قضایی با متجاوزین به اراضی بیت المال

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android برخورد قاطع دستگاه قضایی با متجاوزین به اراضی بیت المال

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز