برخورد قاطع با قاچاقچیان حرفه ای و سازمان یافته در دستور کار دادگستری استان یزد

برخورد قاطع با قاچاقچیان

برخورد قاطع با قاچاقچیان حرفه ای و سازمان یافته در دستور کار دادگستری استان یزد

رئیس کل دادگستری استان یزد در ادامه برنامه های دستگاه قضایی در حمایت از تولیدات داخلی، بر برخورد قاطع و بدون اغماض با قاچاقچیان حرفه ای و سازمان یافته در استان یزد تأکید کرد.

محمدرضا حبیبی در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان، با اشاره به ضرورت حمایت جدی و عملیاتی از کالای ایرانی در کشور، بر برخورد قاطع و بدون اغماض با قاچاقچیان حرفه ای و سازمان یافته که ورود و رسیدگی به پرونده های آنان در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب است تأکید کرد و گفت: با برخوردهای قاطع قانونی و استفاده از مجازات های بازدارنده باید قاچاقچیان را از سود تجارت غیر قانونی ناامید کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار کرد: بخشی از حمایت از کالای ایرانی مرتبط با آحاد جامعه است که باید با فرهنگ سازی، تبلیغات و سایر شیوه های حمایتی در کشور جریان یابد، اما بخش مهم و قابل توجهی نیز از این موضوع در بحث مصارف دستگاه های اداری و دولتی است که باید بر این بخش با نظارت مستمر و جهت دهی امور مانع از خرید و  استفاده از کالاهای خارجی شد.

حبیبی با بیان اینکه باید بحث مهم حمایت از کالای ایرانی به صورت جدی و عملیاتی در کشور جاری و ساری شود، بر مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: بارها در جلسات مختلف، بر مبارزه جدی و بدون اغماض با قاچاق کالا تأکید شده و باید اذعان کرد به طور کل حمایت از کالای ایرانی بدون اهتمام در مسئله مبارزه و برخورد با قاچاق کالا معنا ندارد.

وی با اشاره به دستورالعمل نظارت بیشتر دادستان ها بر مبادی گمرگی کشور، افزود: دادستان ها به عنوان مدعی العموم باید بر مبادی گمرکی ورود و نظارت خود را مستمر و بیشتر کنند تا از هرگونه ورود کالا بدون ضابطه ممانعت به عمل آید.

رئیس کل دادگستری استان یزد بر ایجاد زیر ساخت های مناسب جهت تسریع امور نظارت و دقت بیشتر بر جریان کار در ایستگاه های بازرسی تأکید کرد و گفت: حضور کارشناس مستقر گمرک در ایستگاه های بازرسی و تسریع پاسخ استعلامات تعزیرات در این جهت می تواند اثر گذار باشد.

وی پیگیری جهت نصب و راه اندازی سامانه های جدید و دقیق در مبادی مورد نیاز را ضروری دانست و گفت: در بحث کلان کشوری و منافع ملی، مشکلات عدم نصب سامانه های الکترونیکی نظارتی موانع کوچکی است که باید هر چه سریعتر حل و فصل شود.

حبیبی از استقرار شعبه تجدید نظر تعزیرات حکومتی در استان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: اقدامات اولیه جهت راه اندازی شعب تجدید نظر تعزیرات حکومتی صورت گرفته و شروع به کار این شعبه نیز می تواند تسریع قابل ملاحظه ای در پرونده های تعزیرات داشته باشد.

وی بر برخورد قاطع و بدون اغماض با قاچاقچیان حرفه ای و سازمان یافته که ورود و رسیدگی به پرونده های آنان در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب است تأکید کرد و گفت: با برخورد های قاطع قانونی و استفاده از مجازات های بازدارنده باید قاچاقچیان را از سود تجارت غیر قانونی ناامید کرد.

شایان ذکر است در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان یزد، به دو پرونده مهم اقتصادی با حضور نمایندگان بانک و سرمایه گذران رسیدگی شد و با حمایت این ستاد یک فرصت جهت حل و فصل اختلافات مالی سرمایه گذاران با بانک ها تعیین شد.

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram برخورد قاطع با قاچاقچیان حرفه ای و سازمان یافته در دستور کار دادگستری استان یزدinstagram برخورد قاطع با قاچاقچیان حرفه ای و سازمان یافته در دستور کار دادگستری استان یزد

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android برخورد قاطع با قاچاقچیان حرفه ای و سازمان یافته در دستور کار دادگستری استان یزد

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

پست های مرتبط

تولید-داخلی

حمایت دادگستری استان بوشهر از سرمایه گذاری، فعالیت اقتصادی و تولید داخلی

حمایت دادگستری استان بوشهر از سرمایه گذاری، فعالیت اقتصادی و تولید داخلی رئیس کل دادگستری بوشهر

ادامه مطلب "حمایت دادگستری استان بوشهر از سرمایه گذاری، فعالیت اقتصادی و تولید داخلی"

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز