وکیل آنلاین

بخشنامه بیمه دانشجویان ابلاغ شد

بخشنامه-بیمه-دانشجویان

بخشنامه بیمه دانشجویان ابلاغ شد

سرپرست سازمان تامین اجتماعی بخشنامه بیمه دانشجویان دانشگاهها را به همه واحدهای ستادی و ادارات کل استان های این سازمان ابلاغ کرد.

از سازمان تامین اجتماعی، به منظور تعمیم و گسترش پوشش بیمه به آحاد افراد جامعه و در اجرای بند 7 هزار و هشتصد و بیست و دومین صورتجلسه هیأت مدیره سازمان تامین اجتماعی، بخشنامه 685 امور فنی بیمه شدگان این سازمان صادر و بر این اساس دانشجویان دانشگاهها با ارائه کارت دانشجویی معتبر بر اساس درآمد مبنای پرداخت حق بیمه که از 1.1 برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر نخواهد بود، از تاریخ 31 شهریور 97 مشمول مقررات مربوط به قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد قرار گرفته‏اند و می توانند با بیمه پردازی تحت پوشش این سازمان قرار گیرند.

بر اساس این بخشنامه، چنانچه دانشجو صرفاً به تحصیل اشتغال داشته و تحت تکفل قانونی پدر یا مادر باشد، بهره مندی وی از خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی به تبع والدین، همزمان با بیمه پردازی در قالب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد (بیمه دانشجویی) با رعایت سایر شرایط مقرر امکانپذیر است.

در ادامه این بخشنامه آمده است: با توجه به اینکه «تحصیل» شغل تلقی نمی‏ شود، در صورتی که دانشجو طبق ضوابط مربوطه مشمول دریافت مستمری بازماندگان باشد، پذیرش درخواست و عقد قرارداد با وی همزمان با دریافت مستمری در چارچوب قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد ( بیمه دانشجویی) بلامانع است.

بر اساس این گزارش در سایر موارد، اجرای دقیق ضوابط و مقررات قانون یادشده شامل شرط سنی، دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه و … در خصوص این قبیل از افراد الزامی است.

سازمان تامین اجتماعی 4٢ میلیون بیمه شده دارد که ١٨ نوع خدمت درمانی و بیمه ای دریافت می‌کنند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز