وکیل آنلاین

بانک سرمایه خود را وارد فساد گسترده ای کرده

فساد-گسترده

بانک سرمایه خود را وارد فساد گسترده ای کرده

سومین و آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات مدیران سابق بانک سرمایه امروز دوشنبه با حضور هر سه متهم در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی درحال برگزاری است. در این جلسه نماینده دادستان از فساد گسترده در بانک سرمایه خبر داد و گفت: هنوز تکلیف 94 درصد از تسهیلات ارائه شده در این بانک مشخص نیست.

متهمان این پرونده را علی بخشایش مدیرعامل سابق این بانک، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره و وزیر رفاه دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق هیات مدیره بانک سرمایه تشکیل می دهند و به گفته رئیس دادگاه در این بانک تخلف 29 هزار میلیارد ریالی با عنوان خیانت در امانت صورت گرفته است.

رسول امیرقهرمانی نماینده دادستان در این جلسه به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌ مقام گفت: ما تاکنون فقط در خصوص برخی از تسهیلات ارائه شده در بانک سرمایه صحبت کرده ایم در حالی که فساد گسترده ای صورت گرفته است.

وی افزود: طی هماهنگی با بانک فقط موارد کلان را لحاظ کردیم ولی اتهام خیلی بیش از این مقدار است و هنوز تکلیف 94 درصد از تسهیلات ارائه شده مشخص نیست.

امیرقهرمانی اظهار داشت: در میان وکلا این شبهه به وجود آمده است که آیا اتلاف از سوی متهمان صورت گرفته یا نه در حالی که اگر این مساله را نابودی سرمایه های مردم بنامیم، گزاف نگفته‌ایم.

وی افزود: ما برای شناسایی اموال متهمان تلاش می‌کنیم چون برخی از آنان پولشویی کرده و اموال را به خارج انتقال داده یا به نام دیگران منتقل کرده‌اند.

نماینده دادستان اظهار داشت: متهمان در تصویب ضمانت نامه ها به قدری عجله داشتند که گزارش کارشناسی در برخی از آنها وجود نداشت و مثلا شرکت الکترو کژال دیاموند که فقط دو روز سابقه افتتاح حساب داشته توانسته است تسهیلات بگیرد.

وی افزود: در تسهیلات ارائه شده به شرکت های هدایتی، شاملویی، حاج محمدجوادی و مدلل گزارش کارشناسی وجود دارد ولی اعلام شده که این شرکت‌ها برای دریافت تسهیلات مشکل دارند و مخالفت خود را با اعطای تسهیلات اعلام کرده‌اند.

نماینده دادستان درباره وثیقه های شرکت هایی که تسهیلات دریافت کرده بودند، گفت: در شرکت های کارتن خواب وثیقه عبارت بود از قرارداد لازم الاجرا که جنبه اجرایی هم پیدا نمی کرد.

وی با عذرخواهی از فرهنگیان گفت: شرکت های منتسب به کارتن خوابها در جایی ثبت نشده که متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان باشد و فقط به صورت شفاهی در جلسات اعلام می‌کردند که این شرکت ها متعلق به ماست.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز