انحراف در انتقال درآمد ۳ هزار میلیاردی شهرداری ها به سمت هدفمندی

انحراف-در-انتقال-درآمد

انحراف در انتقال درآمد ۳ هزار میلیاردی شهرداری ها به سمت هدفمندی/دست اندازی دولت به تنها منبع درآمدی شهرداری ها

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس گفت: در حالی که برخی شهرداری ها از پرداخت حقوق ماهانه کارکنان خود عاجز هستند دولت به دنبال دست اندازی به تنها منبع درآمدی شهرداری ها است.

مهرداد بائوج لاهوتی از بی توجهی نسبت به عدم ورود مجلس به ردیف های بودجه ۹۷ انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی نمایندگان از بندهای محتوایی این ردیف ها اطلاعی نداشتند که یکی از این بندها تخصیص ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از درآمد مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها به هدفمندی یارانه ها است و بنابراین با جدیت دنبال اصلاح این موضوع هستیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: دولت حلقه واسطه ای است که این پول را وصول و در اختیار شهرداری ها قرار می دهد و دولت نیز حق دخل و تصرف در آن را ندارد.

وی با بیان اینکه شهرداری ها درآمد پایداری ندارند و جیب مردم تنها منبع درآمد آنها است، تصریح کرد: شهرداری ها از کمک دولت محروم هستند و به گونه ای ۹۴ درصد درآمد شهرداری ها به صورت مستقیم از جیب مردم تامین می شود و کمک دولت تنها ۶ درصد است بنابراین منابع شهرداری ها نباید در مسیرهای دیگر هزینه شود.

رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه دولت نه تنها هیچ کمکی به شهرداری ها نمی کند بلکه به دنبال سنگ اندازی و ایجاد مشکلاتی در مسیر تنها منبع درآمد شهرداری ها بوده این در حالی است که برخی شهرداری ها حتی از پرداخت حقوق  ماهانه کارکنان خود نیز عاجز هستند./

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram انحراف در انتقال درآمد ۳ هزار میلیاردی شهرداری ها به سمت هدفمندیinstagram انحراف در انتقال درآمد ۳ هزار میلیاردی شهرداری ها به سمت هدفمندی

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android انحراف در انتقال درآمد ۳ هزار میلیاردی شهرداری ها به سمت هدفمندی

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز