انتظار غیر منطقی از تیم ملی فوتبال نداشته باشید

شهنازی

انتظار غیر منطقی از تیم ملی فوتبال نداشته باشید

شهنازی: با وجود این که تیم ملی فوتبال ایران تیم کم تجربه ای نیست اما نباید انتظارات غیرواقع بینانه در جام جهانی روسیه از نمایندگان کشورمان داشت.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در آستانه برگزاری بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال و پنجمین حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در لین مسابقات اظهار داشت: فوتبال فراز و فرودهایی دارد و در عین حال شگفتی های متعددی در جام های جهانی روی داده است که قابل پیش بینی هم نبود.

باید واقعیت ها را نگریست. تیم ملی فوتبال ایران هرچند در گروه سختی قرار دارد اما تیم خوب و منسجمی داریم که بازیکنان شاغل در خارج از کشور آن (لژیونرها) در لیگ های جهانی توپ می زنند.

 «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی که در این سال ها بر تجربیات مربیگری خود افزوده است امیدوارم به میزان تجربه، تیم را خوب هدایت کرده تا بهره وری خوبی در این رویداد به همراه داشته باشد.

وی به یکی ازشگفتی ها در جام جهانی 1966 که چگونه کره شمالی ملقب به طوفان زرد چشم‌ها را به خود خیره کرد، گریزی زد و افزود: کره ای ها در آن رویداد پس از تساوی یک بر یک برابر شیلی با گل «پاک شو یونگ»، یک شگفتنی را در برابر ایتالیا رقم زدند. آن ها با نتیجه یک بر صفر از سد آتزوریها ( تیم ملی فوتبال ایتالیا) گذشتند و باعث حذف این تیم شدند و در مرحله یک چهارم نهایی در ورزشگاه گودیسون پارک با 3 گل از پرتغال قدرتمند پیش افتادند.

وی همچنین تاکید کرد: مردم ما انتظار دارند تا تیم ملی فوتبال شجاعانه برابر حریفان خود در نبرد ورزشی صف آرایی کند و در کنار آن معرف فرهنگ معنوی ایران در پهنه جهان باشد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک این را هم اضافه کرد که ورزشکاران در کنار تکنیک و تاکتیک با غیرتشان بازی جوانمردانه ای را که بارها به معرض نمایش گذاشته اند، در میدان روسیه هم با همان روحیه فداکارانه بازی کنند.

شهنازی در پایان، حضور تیم ملی در فهرست برگزیده های جام جهانی 2018 روسیه را افتخاری برای ایران برشمرد.

بیست و یکمین دوره جام جهانی از ۲۴ خرداد ماه با دیدار تیم های روسیه و عربستان سعودی آغاز می شود که ایران در نخستین دیدار خود ساعت ۱۸:۳۰ روز ۲۵ خرداد در ورزشگاه سنت پترزبورگ به مصاف تیم ملی مراکش (مغرب) می رود.

ملی‌پوشان ایران در دومین دیدار ساعت ۲۱:۳۰ روز ۳۰ خرداد در ورزشگاه آرنا قازان به مصاف تیم ملی اسپانیا خواهد رفت و سومین دیدار هم در ساعت ۲۱:۳۰ روز چهارم تیر ماه در ورزشگاه موردویا آرنا سارانسک برابر تیم ملی پرتغال برگزار می شود.

تاکنون تیم های ایران، پاناما، اسپانیا، عربستان سعودی، تونس، پرتغال، ایسلند، آرژانتین، مراکش (مغرب)، مصر، پرو و فرانسه خود را به روسیه رسانده اند.

این رقابت ها در 12 ورزشگاه و 11 شهر به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لینک کانال ایتا

لینک کانال سروش

لینک صفحه اینستاگرام

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار

منبع خبر : ایرنا

افزودن یک دیدگاه