آیا برنامه جامع اقدام مشترک بدون آمریکا قابلیت ادامه و اجرا دارد؟

اقدام-مشترک-بدون-آمریکا

آیا برنامه جامع اقدام مشترک بدون آمریکا قابلیت ادامه و اجرا دارد؟

رییس کمیته هسته ای مجلس شرایط پایبندی و حضور ایران در توافقنامه برجام را تشریح کرد.

مجتبی ذوالنوری در خصوص خروج احتمالی آمریکایی ها از توافقنامه برجام، گفت: برجام قرارداد چند جانبه است ادا بر این اساس آمریکایی ها  نمی تواند به تنهایی از آن خارج شوند.

نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر این اساس اظهار کرد: اما باید اذعان کرد که به هر حال از آنجا که آمریکا هیچ وقت رفتارش منطبق با ضوابط بین المللی، معیارهای عقلی و سیاسی نیست ممکن است دست به اقدامی بزنند و از توافقنامه خارج شوند.

وی ضمن تاکید بر اینکه اگر ایالات متحده از توافقنامه خارج شوند دیگر برجامی باقی نخواهد ماند زیرا خروج آنها بدون عوارض نیست، ادامه داد: آمریکایی ها نمی خواهند با خروج از برجام کاری با ایران نداشته باشند بلکه چون این کشور برجام را قبول ندارد می خواهد اقدام به خروج از توافقنامه کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بنابراین اگر ایالات متحده از برجام خارج شود با اقدامات و رفتارهایی سعی می کند برجام را دچار مشکل کند؛ به نوعی می خواهد به دلیل نداشتن تعهدات برجامی، دستش را برای اقدامات خصمانه و مشکل تراشی باز نگاه دارد.

عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها پس از خروج از برجام اروپا را وادار می کنند تعهداتشان را انجام ندهند، تصریح کرد: بنابراین چنین شرایطی خلاف منافع کشورمان محسوب می شود از این رو زمانی به برجام پایبند هستیم که همه طرف ها پایبند باشند و به عبارتی زمانی پایبند هستیم که همه منافع دیده شده در برجام برای کشورمان تامین شود.

رییس کمیته هسته ای مجلس با اشاره به اینکه همه هزینه های برجام را پرداخت کرده ایم لذا قطعا جمهوری اسلامی ایران برجام بدون آمریکا را برجام را نمی داند، خاطرنشان کرد: زیرا در چنین شرایطی برجام تبدیل می شود به کاغذ پاره متزلزلی که قطعا برایمان هزینه ساز خواهد بود نه اینکه بهره و منافع داشته باشد از این رو طبیعتا ایران نمی تواند با چنین شرایطی در توافقنامه باقی بماند.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram آیا برنامه جامع اقدام مشترک بدون آمریکا قابلیت ادامه و اجرا دارد؟instagram آیا برنامه جامع اقدام مشترک بدون آمریکا قابلیت ادامه و اجرا دارد؟

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android آیا برنامه جامع اقدام مشترک بدون آمریکا قابلیت ادامه و اجرا دارد؟

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

 

افزودن یک دیدگاه