رئیس دیوان عدالت اداری خبر داد: افزایش ۳۵ درصدی پرونده های مختومه در سال ۹۶

افزایش-35-درصدی-پرونده-های-مختومه

رئیس دیوان عدالت اداری خبر داد: افزایش 35 درصدی پرونده های مختومه در سال 96

به مناسبت آغاز سال نو، جلسه معاونین، مدیران و کارکنان قضایی و اداری با حضور رئیس دیوان عدالت اداری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم بهرامی در این جلسه حلول سال نو و فرا رسیدن بهار طبیعت را تبریک گفت و با آرزوی سالی پرخیر و برکت برای همگان، اظهار کرد: ایام عید با ماه پربرکت رجب و با اعیاد مذهبی این ماه به ویژه میلاد امیرالمؤمنین تقارن یافته است و ان شاء الله بتوانیم از برکات این ماه نهایت استفاده را داشته باشیم.
 
رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه با بیان اینکه گرچه همه زمان ها مخلوق خداست لیکن برخى از آنها از شرافت و ویژگى خاصى برخوردار است، گفت: درست است که همه ماه هاى سال، پرتوى از قدرت جهان آفرین است، امّا سه ماه رجب، شعبان و رمضان، داراى امتیاز و برجستگى ویژه اى هستند و حتی در عصر جاهلیت، مردم ماه رجب را گرامى مى داشتند.
 
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی ضمن تقدیر از همه همکاران بخاطر زحمات سال گذشته، به عملکرد مثبت دیوان عدالت اداری در سال 96 اشاره کرد و افزود: در سال 96 آمار پرونده های مختومه رشد چشمگیری داشته و تعداد 146 هزار و 404 پرونده مختومه شده است در حالی که این آمار در سال 95 تعداد 108 هزار و 426 پرونده بوده است که این نرخ رشد 35 درصدی در رسیدگی پرونده ها آمار بسیار خوبی می باشد.
 
رئیس دیوان عدالت اداری ورودی پرونده های شعب تجدیدنظر در سال 96 را 62 هزار و 731 پرونده عنوان کرد و گفت: با عملکرد مناسب قضات و کارکنان شعب میزان پرونده های مختومه 75 هزار و 382 پرونده بوده است که نسبت به مشابه سال 95 بیش از 41 درصد در آمار مختومه رشد داشته است.
 
رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه گفت: در سال 96 تعداد 1971 پرونده در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری وارد و بیش از 31 درصد این موارد مختومه شده که به نسبت مشابه سال 95 با 13/5 درصد رشد مواجه بوده است.
 
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی بر افزایش کیفیت کار در دیوان عدالت اداری تأکید کرد و گفت: با انشای بهتر و قوی تر احکام، باید تلاش کنیم تا بتوانیم به همه آرای خود افتخار کنیم و این امر با تلاش و زحمت همه همکاران در قسمت های مختلف امکان پذیر است.
 
رئیس دیوان عدالت اداری یکی از کارهای تخصصی در دیوان را کاهش اطاله دادرسی دانست و افزود: زمان رسیدگی به پرونده ها باید کاهش پیدا کند و اوقات رسیدگی به کمترین زمان ممکن برسد که این شرایط در معاونت های تخصصی فراهم شده است و در سال جدید نیز پرونده ها در کمترین زمان ممکن رسیدگی می شود.
 
رئیس دیوان عدالت اداری در پایان گفت: انسان هم مانند طبیعت در حال تحول و نو شدن است و هر کسی دو روز آن مساوی باشد ضرر کرده است و آمارها نشان از این دارد که دیوان عدالت اداری در سال 96 عملکرد خوب و مثبتی داشته است و امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram رئیس دیوان عدالت اداری خبر داد: افزایش 35 درصدی پرونده های مختومه در سال 96instagram رئیس دیوان عدالت اداری خبر داد: افزایش 35 درصدی پرونده های مختومه در سال 96

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android رئیس دیوان عدالت اداری خبر داد: افزایش 35 درصدی پرونده های مختومه در سال 96

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

افزودن یک دیدگاه