رئیس کل دادگستری استان اردبیل: افزایش ۲۲ درصدی آمار بازدید قضات از زندانهای استان

افزایش-۲۲-درصدی-آمار

رئیس کل دادگستری استان اردبیل: افزایش ۲۲ درصدی آمار بازدید قضات از زندانهای استان

حجت الاسلام محمد علی قاصدی گفت: بازدید مستمر قضات از زندان های استان می تواند در استفاده از مجازات های جایگزین حبس توسط قضات بسیار موثر واقع شود.

به گزارش دادگستری استان اردبیل، ششمین جلسه کمیته ساماندهی امور زندانیان استان در سال ۱۳۹۶ با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، معاونین قضایی رئیس کل، مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان و مدیران و مسئولان متولی برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان در این جلسه با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی آمار بازدید قضات از زندانهای استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل گفت: یکی از اولویت های اساسی دستگاه قضایی استان اجرای برنامه های مختلف در  راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها است. لذا بازدید مستمر قضات از زندان های استان می تواند در استفاده از مجازات های جایگزین حبس توسط قضات بسیار موثر واقع شود، بنابراین دستگاه قضایی استان برنامه ریزی مستمر و مداومی در طول سال برای تحقق این امر در نظر داشته است.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه افزود: هرچند یکی از اولویت های اساسی دستگاه قضایی استان پیشگیری از افزایش آمار زندانیان استان است و سعی می شود با استفاده از ظرفیت تأسیسات حقوقی جدید، نهایت استفاده از مجازات های جایگزین حبس را اجراء نماید، لیکن در مواجه با جرائم خشن، جرائم مربوط به مواد مخدر، مشروبات الکلی و جرائم مربوط به اخلال در نظم و امنیت و آسایش مردم دستگاه قضایی مصمم به برخورد جدی و قاطع است و با متخلفین و مجرمین در این حوزه طبق قانون به شدت برخورد می نماید.

ارائه گزارش مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان و طرح مباحث لازم از سوی اعضاء از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram رئیس کل دادگستری استان اردبیل: افزایش ۲۲ درصدی آمار بازدید قضات از زندانهای استانinstagram رئیس کل دادگستری استان اردبیل: افزایش ۲۲ درصدی آمار بازدید قضات از زندانهای استان

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android رئیس کل دادگستری استان اردبیل: افزایش ۲۲ درصدی آمار بازدید قضات از زندانهای استان

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز