استفاده از پیشران هسته‌ای نیازی به مجوز آژانس ندارد

استفاده-از-پیشران-هسته‌ای

استفاده از پیشران هسته‌ای نیازی به مجوز آژانس ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است با توجه به ظرفیت‌های بین‌المللی ایران در تردد دریایی لازم است از فناوری پیشران هسته‌ای استفاده کنیم.

علاءالدین بروجردی با اشاره به آغاز فعالیت جمهوری اسلامی ایران روی پیشران هسته ای گفت: با توجه به ظرفیت دریایی جمهوری اسلامی در سطح جهان و اینکه ایران یکی از مهم ترین کشورهای پرتردد در عرصه بین المللی دریاها بوده لازم است از توانمندی پیشران هسته ای استفاده کنیم.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی آغاز فعالیت های ایران روی پیشران هسته ای را اقدامی در جهت استفاده از ظرفیت اقیانوس ها و سوختی برای زیردریایی ها دانست و افزود: پیشران هسته ای جزء مسائلی نیست که آژانس بین المللی انرژی اتمی از آن مطلع نباشد.

وی افزود: دستور رئیس جمهور برای اجرای پروژه پیشران هسته ای صادر و تسهیلات لازم نیز برای ساختمان سازی داده شده و تا کنون نیز هیچ اعتراض خاصی از هیچ نهاد بین المللی به دنبال آن نبوده است.

بروجردی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود آغاز فعالیت روی پیشران هسته ای ازسوی ایران به علت اقدامات ضد ایرانی آمریکایی ها بوده است، یادآور شد: زمان خاصی برای آغاز پیشران هسته ای پیش بینی نشده بود و کشورها هرگاه احساس کنند به این توانمندی رسیده اند می توانند از این فناوری استفاده کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص اهمیت پیشران های هسته ای خاطرنشان کرد: پیشران هسته ای می تواند کمک شایانی به ترددهای دریایی جمهوری اسلامی ایران کند.

به گزارش خانه ملت، در واقع پیشران ( Driving Force) بخش محرک یک موتور است که بسته به محل استفاده یا سوختی که مصرف می‌کند دسته بندی می‌شود.

پیشران‌های هسته‌ای همان طور که از نام آن مشخص است از سوخت‌های هسته‌ای غنی شده استفاده می‌کنند که امروزه در میان شناور‌های سطحی و زیرسطحی نظامی و غیرنظامی دریایی کشور‌های پیشرفته شامل نفتکش‌ها و کشتی‌های اقیانوس پیمای تجاری دیده می‌شود.

۱۲:۰۹:۱۰

۰۲/۲۵/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram استفاده از پیشران هسته‌ای نیازی به مجوز آژانس نداردinstagram استفاده از پیشران هسته‌ای نیازی به مجوز آژانس ندارد

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android استفاده از پیشران هسته‌ای نیازی به مجوز آژانس ندارد

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز