رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: نمی توان با سیاسی کاری جلوی اجرای عدالت و اقدامات دستگاه قضایی را گرفت

اقدامات-دستگاه-قضایی

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: نمی توان با سیاسی کاری جلوی اجرای عدالت و اقدامات دستگاه قضایی را گرفت

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به هجمه ها علیه قوه قضاییه گفت: با سیاسی کاری نمی توان جلوی اجرای عدالت و اقدامات دستگاه قضایی را گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری که با حضور معاون اول قوه قضاییه در جمع مسئولان عالی قضایی استان سخن می گفت، با انتقاد از اظهارات غیرمسئولانه و غیرتخصصی برخی افراد نسبت به اقدامات قوه قضاییه افزود: متأسفانه با کمال تعجب شاهدیم که اظهاراتی ناآگاهانه و برخاً مغرضانه از سوی افرادی بیان می شود که در واقع باید حامی اقدامات دستگاه قضایی باشند و این بی اخلاقی ها تا جایی پیش می رود که شاهدیم یک فرد به ظاهر مطلع و مسئول به خود اجازه می دهد در خصوص چگونگی نحوه اجرای احکام الهی اظهار نظر کند.

وی با تقدیر از حمایت های مسئولان عالی قضایی از اقدامات مجموعه قضایی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: لازم است از تدبیر و مواضع بهنگام نماینده معزز ولی فقیه در استان تقدیر کنیم چراکه این مواضع در خطبه های نماز جمعه پس از ناآرامی های انتهای سال گذشته موجب آگاهی بخشی و جدا شدن صف مردم از عده ای سودجو شد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به وجود وحدت و یکپارچگی بین مردم و مسئولان در سطح استان خاطر نشان کرد: علی رغم وجود تهدیدات مختلف، شاهد آرامش و امنیت مطلوب در مرزها و سراسر این پهنه از میهن اسلامی هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری با اشاره به تلاش مذبوحانه دشمن با هدف ترویج فرهنگ بی عفتی و بی حجابی در جامعه به ویژه در شهر مقدس مشهد خاطر نشان کرد: استحاله فرهنگی یکی از اهداف بلند مدت دشمنان بوده و از این طریق به دنبال ساختار شکنی و انجام اقدامات ناهنجار توسط عده ای فریب خورده هستند اما با توجه به حساسیت های موجود پس از گزارش یک نمونه از کشف حجاب توسط یک خانم معلوم الحال در سریعترین زمان ممکن برخورد قانونی انجام گرفت.

این مقام قضایی با اشاره به اهتمام دادگستری خراسان رضوی در خصوص اجرای سریع احکام به ویژه در جرایم خاص و خشن اظهار کرد: یکی از سیاستهای اصولی قوه قضاییه صدور آرای متقن و تلاش در جهت اجرای سریع و قاطعانه احکام است و بر این اساس دادگستری خراسان رضوی گامهای مؤثری نیز برداشته که از آن جمله می توان به رسیدگی ویژه و خارج از نوبت پرونده با موضوع قتل تأسف بار یک کودک افغانی اشاره کرد.

وی دفاع از حقوق عامه در چهارچوب وظایف و تکالیف دستگاه قضایی و همچنین پیشگیری از وقوع جرایم را از جمله سیاستهای کلان مجموعه قضایی استان دانست و افزود: در هر دو حوزه موفقیت های بسیاری در طول سال 96 کسب شد و علاوه بر احقاق حقوق عمومی شاهد کاهش 60 درصدی وقوع برخی از جرایم بودیم.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری با اشاره به وجود گروههای مختلف سیاسی در استان خاطرنشان کرد: با وفاق و همدلی نیروهای عمل کننده در حوزه اطلاعات و امنیت، اشراف کاملی بر این فعالیت ها وجود دارد و بر اساس تکلیف قانونی هرجا تخلفی مشاهده شود با آن برخورد متناسب صورت خواهد گرفت.

 وی اقدامات مجموعه قضایی استان را مستند به موازین قانونی و مبانی شرعی دانست و افزود: هر اقدام مجموعه قضایی مستند به ادله کافی و متقن است و در زمینه اجرای قانون همه با هم برابرند و هیچ فرد و گروهی نمی تواند با سیاسی کاری و ایجاد هجمه علیه قوه قضاییه جلوی اجرای عدالت و تحقق خواست مردم را بگیرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: نمی توان با سیاسی کاری جلوی اجرای عدالت و اقدامات دستگاه قضایی را گرفتinstagram رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: نمی توان با سیاسی کاری جلوی اجرای عدالت و اقدامات دستگاه قضایی را گرفت

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: نمی توان با سیاسی کاری جلوی اجرای عدالت و اقدامات دستگاه قضایی را گرفت

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز