آینده برجام بر روابط ایران و FATF اثر می‌گذارد.

آینده-برجام-بر-روابط-ایران

آینده برجام بر روابط ایران و FATF اثر می‌گذارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: روابط ایران و FATF بسته به نوع شرایطی که برای برجام شکل می‌گیرد، پایان متفاوتی خواهد داشت.

حشمت الله فلاحت پیشه در خصوص اینکه تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شده است، اظهار داشت: در FATF کشورها اگر بتوانند به سوالات این گروه ویژه اقدام مالی پاسخ لازمه را بدهند و در راستای سیاست‌های ضد پولشویی آن‌ها عمل کنند، در آن زمان عملا از لیست سیاه خارج می‌شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه ایران به تعلیق درآورده‌اند، بیان کرد: ایران هنوز در لیست سیاه قرار دارد ولی تحریم‌ها علیه ایران به حالت تعلیق در آمده است که معنای این موضوع آن است که مذاکرات با ایران ادامه دارد.

وی افزود: ایران به بخشی از سوالات پاسخ داده ولی پاسخ‌های ایران به گونه‌ای نیست که پرونده ایران از لیست سیاه خارج شود و این شرایطی است که هم اکنون وجود دارد را می‌توان مناسب قلمداد کرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجایی که شرایط ساختاری نیز در زمینه FATF باید شکل بگیرد و اختلافات مصداقی ایران با اعضای اصلی FATF و بازیگران اصلی مانند آمریکا دارد، طبیعتا شرایط ایران با FATF در حالت تعلیق حفظ خواهد شد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه روند مثبتی که در مذاکرات ایران با FATF شکل گرفته به دلیل نوع سیاست‌های ترامپ باعث وقفه در روابط ایران و FATF شد، بیان کرد: این شرایط عملا باعث شد تا ایرانیان نیز در عرصه مالی و پولی بین‌المللی، سیاستِ در‌های باز خود را به حالت تعلیق درآورند.

وی با اشاره به اینکه روابط ایران و FATF بسته به نوع شرایطی که برای برجام شکل می گیرد، پایان متفاوتی خواهد داشت، افزود: تا ۲ ماه و نیم آینده در آمریکا باید موضع آمریکا در قبال برجام مشخص شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر برجام همانند گذشته پا برجا بماند امکان اینکه روابط سازنده‌تری در ارتباط با FATF شکل بگیرد، فراهم است، گفت: اگر برجام از ناحیه آمریکایی‌ها دچار مشکل شود، روابط ایران و FATF دچار نیز دچار نوسانات جدی می شود.

۰۸:۵۰:۰۵

۰۲/۲۷/۲۰۱۸

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram آینده برجام بر روابط ایران و FATF اثر می‌گذارد.instagram آینده برجام بر روابط ایران و FATF اثر می‌گذارد.

دانلود اپلیکیشن اندروید  دادورزیار :

android آینده برجام بر روابط ایران و FATF اثر می‌گذارد.

منبع : پایگاه خبری خانه ملت

 

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز