آزمون پذیرش هفتمین دوره “فقه القضا” برگزار شد

آزمون-پدیرش-هفتمین-دوره

آزمون پذیرش هفتمین دوره “فقه القضا” برگزار شد

آزمون پذیرش هفتمین دوره “فقه القضا” با حضور حدود هزار نفر از طلاب سطح دو حوزه‌های علمیه روز جمعه ۱۸ اسفند ماه از ساعت ۹ تا ۱۱ در دانشگاه مفید(ره) قم برگزار شد.

آزمون مذکور به منظور پذیرش طلاب مستعد و علاقه‌مند به کسوت قضاوت در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ می‌باشد که در این مرحله، سوالات به صورت چهار گزینه‌ای طرح شد.

مرکز آموزش‌های تخصصی فقه در سال ۱۳۹۱ به منظور تربیت طلاب فاضل در گرایش‌های فقه راه‌اندازی شده و در اولین گام، دوره تخصصی فقه القضاء را طراحی و به اجرا درآورده است.

این مرکز علاوه بر این، جهت استفاده هر چه بهتر از فارغ التحصیلان این دوره، طی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، شرایط جذب فارغ‌التحصیلان داوطلب به خدمت در دستگاه قضا را فراهم کرد که تا ابتدای سال بعد بالغ بر ۱۰۰ قاضی در محاکم مختلف سراسر کشور با تکیه بر داشته‌های فقهی و حقوقی این دوره در محاکم قضائی اشتغال به خدمت دارند.

نتایج آزمون نیمه دوم فروردین ماه اعلام می شود و لازم است داوطلبان جهت اطلاع از وضعیت قبولی خود در مرحله اول به سامانه اینترنتی مرکز به نشانی www.atfeqh.ir مراجعه نمایند.

داوطلبان در این دوره نیز با سه مرحله آزمون ورودی به صورت چهار گزینه‌ای، آزمون تشریحی علمی و در نهایت مصاحبه علمی – تشخیصی همراه با شرط معدل پذیرش خواهند شد.

داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر روزهای زوج از ساعت ۱۱ الی ۱۴ به دفتر مرکز آموزش‌های تخصصی فقه، واقع در قم، بلوار امین، کوچه ۱۷، پلاک ۲۰ مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۲۶۱۷۴۰۶-۰۲۵ تماس حاصل نمایند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

telegram آزمون پذیرش هفتمین دوره فقه القضا برگزار شدinstagram آزمون پذیرش هفتمین دوره فقه القضا برگزار شد

دانلود اپلیکیشن اندروید دادورزیار :

android آزمون پذیرش هفتمین دوره فقه القضا برگزار شد

منبع : پایگاه خبری قوه قضائیه.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

سایت ساز